POYRAZ PAZARYERİ’NDEN MUHALEFETE ESTİ

POYRAZ PAZARYERİ’NDEN MUHALEFETE ESTİ

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı’nın Pazaryeri ziyaretinde Ak Parti Milletvekili Fahrettin Poyraz ve Ak Parti Bilecik Milletvekili Adayı Halil Eldemir de muhalefeti eleştirerek 7 Haziran seçimlerinde Ak Parti’ye destek vermelerini istedi.

“MHP adayı kaç tane taşeron işçi çalıştırıyor”

Ak Parti Milletvekili Fahrettin Poyraz, yaptığı konuşmada Ak Parti icraatlarını anlatırken muhalefeti de sert bir dille eleştirdi.MHP’ye  taşeronluk sistemi üzerinden yüklenen Poyraz, “Taşeronluğu kaldıracağız diyorsunuz binlerce işçiyi taşeron çalışıyor, neden kaldırmıyorsunuz? Asgari ücreti niye arttırmıyorsunuz? Burada sesleniyorum, Milliyetçi Hareket Partisi adayına sesleniyorum, onlarca adam çalıştırıyorsun, kaç tanesini asgari ücretle çalıştırıyorsun? Kaç tanesin, vaat ettiğin ücretle çalıştırıyorsun?”dedi.

“Yapamayacağımız şeyler üzerine konuşmadık”

Poyraz şöyle konuştu:

“Ak Parti olarak 2002’de iktidara geldiğimizden bugüne kadar vatandaşımızın karşısına çıktığımız zaman hep bir prensiple hareket ettik. Dedik ki, söz verdiğimiz zaman sözümüzü tutacağız ve tutamayacağımız sözü vermeyeceğiz dedik. Allah’a şükür bugüne kadar hem Bilecik’te, hem Pazaryeri’nde, hem Türkiye genelinde belediye başkanı ve il genel meclisi üyesi arkadaşlarımızla birlikte neyi vaat ettiysek, neyi konuştuysak onu yapma gayreti içerisinde olduk. Zamana zaman gecikmeler oldu. Ama yapamayacağımız şeyler üzerine konuşmadık. Bugün yine bir seçim arifesinde Ak Parti kadroları olarak yine aynı prensiple hareket ediyoruz.

“İzmir’de neden taşeronluğu kaldırmıyorsunuz?”

Ama gel gör ki muhalefete ve sözcülerine baktığımız zaman sanki birbirleriyle yarışıyorlar gibi. Asgari ücret şu kadar olacak diyorlar. Birisi bin 500’e çıkartıyor, birisi 5 bin’e çıkartıyor. Ben buradan açıkça söylüyorum ve uyarıyorum, elinizi tutan var mı? İzmir Büyükşehir Belediyesi elinizde. Buyurun, taşeronluğu kaldıracağız diyorsunuz binlerce işçiyi taşeron çalışıyor, neden kaldırmıyorsunuz? Asgari ücreti niye arttırmıyorsunuz? Burada sesleniyorum, Milliyetçi Hareket Partisi adayına sesleniyorum, onlarca adam çalıştırıyorsun, kaç tanesini asgari ücretle çalıştırıyorsun? Kaç tanesin, vaat ettiğin ücretle çalıştırıyorsun? Diğer taraftan bakıyorsunuz, emekli arkadaşlarımıza şu kadar ücret vaat ediyoruz diyorlar. Adam kendine yüzde 35 benim için başarıdır diye hedef koymuş. Sonrasında ise hedefi aşağı çekti. Yüzde 26’nın altında alırsam, istifa ederim diyor.

“Ana muhalefetin iktidar olma kaygısı yok”

 Hedef yüzde 26. Ana muhalefet partisi lideri olarak iktidar olma hedefi yok. İktidar olmayacaksan o zaman salla gitsin, ver vaadi gitsin. O zaman tıpkı geçmişte yaptığın gibi SSK Genel Müdürlüğü zamanında yaptığın gibi aldığın kurumu nasıl batırdıysan, aldığın Türkiye’yi tekrar SSK Genel Müdürlüğünü batırdığın gibi batıracak mısın? Lütfen şapkamızı önümüze alarak bir kere daha düşünelim. Türkiye 2002 yılından 2015 yılına kadar yapılmayanları yaptı Ak Parti iktidarı. Onlarca havaalanı, binlerce kilometre yol, yüzlerce hastane yaptık. Havaalanlarından, dersliklerden bahsediyoruz. Sağlık hizmetlerinden bahsediyoruz. Ücretsiz ders kitaplarından bahsediyoruz. Saysak daha neler neler sayacağız.

“Muhalefet Ak Parti’nin çalışmalarına güvenerek vaat veriyor”

Her ile kurduğumuz üniversitelerden bahsediyoruz. Biz çalıştık, didindik, çabaladık, Türkiye 3 kat büyüdü . Şimdi ağalar geldi diyorlar ki düne kadar 3 ay sonraki emekli maaşını ödeyemeyecek olan Türkiye’den şimdi diyorlar ki biz yılda 2 ikramiye verebiliriz diyorlar. Neye güvenerek söylüyorlar bunu, nasılsa Ak Parti 13 yıldır çalışıyor. Merkez Bankası’nda 130 Milyar Dolar var, ona güveniyor. Türkiye güçlü. Şimdi bir kere daha düşünmek zamanı. Türkiye’nin her yerinde siyaset yapan Ak Parti. Doğusunda da, batısında da, kuzeyinde de, güneyinde de.

“Türkiye’nin sigortası Ak Parti’dir”

Maazallah AK Parti’yi çıkartırsanız, öyle bir ihtimal yok, zerre kadar inanmıyoruz ama Ak Parti’nin olmadığı bir ortamda MHP ile CHP, CHP ve HDP koalisyon mu yapacak? Türkiye’nin sigortası Ak Partidir arkadaşlar. Bunun bir kere daha bilinmesi lazım. Pazaryeri’nin de, Bilecik’in de, Türkiye’nin de ve İslam coğrafyasının sigortası Ak Parti’dir. Bunun böyle bilinmesi lazım. Bu seçimde boş söze, boş vade kanmayacağız. Yapılanlar ortada. Ak Parti’nin icraatları ortada. İnşallah koyduğumuz 2023, 2053 hedefleri de ortada. Macera aramayı bırakın. Kendinizi düşündüğünüz gibi çoluk çocuğunuzu, torunlarınızı, geleceğinizi de düşünün. İnşallah daha güzel şeyler olacak. Yeri gelmişken Pazaryerili hemşehrilerime de teşekkür ediyorum. Burada 3 dönem milletvekilliği yaptım her seçimde de arkamızda da durdunuz. Biz de sizleri mahcup etmemeye çalıştık. Şu anda bir tarafta belediye başkanımız, bir taraftan inşallah yerimize görevi devralacak ve daha iyi bir şekilde yapabilecek Halil Bey kardeşimiz var, başımızda sayın bakanımız, başbakanımız ve cumhurbaşkanımız var. Bir millete hizmet etmek için bundan daha güzel bir kadroyu nereden bulacaksınız? İnşallah 7 Haziran seçimleri ülkemiz için ve tüm İslam coğrafyası için hayırlara vesile olacaktır.”

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. DELİ OLDUM – SAYIN VEKİL(ON GÜN KALDI ) BU GURUR KİBİR NEREYE KADAR … YANINIZDAN GEÇMEYE KORKUYORUZ ARTIK .. ÖLÜM VAR ÖLÜM BİRAZ HALKA İNİN ARTIK SİZ VE AVANENİZİN HAVASI BİN BEŞYÜZ VALLAHİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam