S. E. TAHLİYE OLDU
Hande Nur Uysal • 7 Temmuz 2022 18:57:50 
S. E. TAHLİYE OLDU

BAŞSAVCILIK İTİRAZ ETTİ

Bilecik Belediyesi’ndeki odasında rüşvet alırken suçüstü yakalan ve tutuklanarak cezaevine gönderilen belediye iştiraklerinden Kayı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı S. E. tahliye oldu.

Bilecik’te devam eden bir AVM inşaatının belediyedeki işlemlerini takip etmek için 200 bin dolar aldığı sırada suçüstü yakalanan ve 20 Ocak 2022 tarihinde çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilen KAYI A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı S. E., Kanuni süre dolumu kapsamında tahliye edildi.

Diğer yandan, Bilecik Cumhuriyet Başsavcılığı, S. E.’nin tahliyesine ilişkin karara itiraz ettiği ve itirazın değerlendirileceği öğrenildi.

OLAY

Bilecik Belediyesi iştiraklerinden Kayı AŞ Yönetim Kurulu Başkanı olan S. E.’nin, bina ruhsat bedeli ve iş takibi için başvuranlardan rüşvet istediğinin tespit edilmesi üzerine, 19 Ocak’ta İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince operasyon düzenlenmişti.

Suçüstü yakalanan şüpheli, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanmıştı. Soruşturma kapsamında 25 Şubat’ta İçişleri Bakanlığınca görevden uzaklaştırılan Şahin, CHP Yüksek Disiplin Kurulu tarafından 14 Haziran’da partiden ihraç edilmişti.

 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x