SAĞLIKLI BESLENMEK KANSERİ ÖNLER
admin • 28 Mart 2011 22:04:21 
SAĞLIKLI BESLENMEK KANSERİ ÖNLER

    ''Kanser Haftası'' etkinlikleri kapsamında düzenlenen ve Sağlık Müdürlüğü önünden başlayıp Kent Ormanı'nda sona eren yürüyüşe Osmaneli Kaymakamı Ali Ada, Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Ali Fidan, Osmaneli İl Genel Meclis üyeleri İbrahim Polat ve Hayati Kaba, Emniyet Müdür Yardımcısı İlhan Akgüneş, Polis Okulu Müdürü Hasan Uğural, sağlık çalışanları ve Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri katıldı.
    Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Ali Fidan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kanserle mücadelenin önemini duyurmak için bu yürüyüşü yaptıklarını belirtti.
    İnsanların kansere yakalanmaları durumunda tedavi edileceklerini bilmeleri gerektiğini ifade eden Dr. Fidan, şunları kaydetti:
    ''Hareketli yaşamın kanserin önlenmesinde en büyük etkenlerden biri olduğunu insanlarımız her zaman hatırlamalıdır. Kanserin en büyük etkenlerinden biri de obezitedir. Obezitenin en güzel önlenme yolu da hareketli yaşam ve sağlıklı beslenmedir. Dolayısıyla hareketli yaşayan ve sağlıklı beslenen bir kişi başta kanser olmak üzere bir çok hastalığa karşı tedbir almış olur.''AA

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments