SALİH KAYA’DAN BASIN AÇIKLAMASI
admin • 26 Mart 2011 21:23:20 
SALİH KAYA’DAN BASIN AÇIKLAMASI

Değerli Hemşerilerim,

Hepimizin bildiği gibi 24. Dönem milletvekili seçimleri 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacaktır.

AK Parti’den Bilecik Milletvekili aday adaylığımı açıkladım. İlimizdeki temayülden sonra 23 Mart 2011’de Ak Parti Genel Merkezinde mülakata tabi olduk. Yapılan mülakatta genel olarak aday adayları kendilerini tanıtıyorlar. Bugünlerde kamuoyu yoklaması yapılacak. Aday adaylarının bir kısmı tekrar mülakata tabi tutulduktan sonra Başbakanımızın başkanlığındaki komisyonda nihai sonuca varılacak ve 11 Nisan 2011 de açıklanacaktır.

AK PARTİ Genel Merkezimizde güzel bir organizasyon vardı. Burada dikkatimizi çeken fiziki bir durumu sizinle paylaşmak istiyorum. Binanın ön yüzünde  sekiz köşeli Türk yıldızı motifleri oldukça dikkat çekiciydi. Bu sekiz köşeli Türk Yıldızının ne anlama geldiğini araştırdım. Bir arkadaşımla tarihin derinliklerindeki sırrı öğrenme fırsatı buldum ve siz değerli basın mensuplarının vasıtasıyla kamuoyuyla paylaşmak istedim.

Ak Parti’m beni aday gösterir milletvekilliği gibi bir görevi halkımızın teveccühüyle kazanırsam sekiz köşeli Türk yıldızındaki ifade eden manaları dolu dolu yaşayacak, gönüllere nakış nakış işleyecek ve halkımızın hizmetçiliğini şerefle yapacağım.

Sekiz Köşeli Türk yıldızı Selçuklu Kültür ve sanatının temel figürlerindendir. Her bir köşenin ifade ettiği anlam inancımızın ve tarihimizin derinliğini anlatması bakımından çok önemlidir.

Bu sekiz temel ilke şunlardır;

1-      Merhamet ve şefkat                                                   

2-      Sabretmek

3-      Doğruluk

4-      Sır tutmak

5-      Sadakat

6-      Fakirliğini ve acizliğini bilmek

7-      Cömertlik

8-      Rabbine şükretmek

 

Bir devlette ve devlet adamında olması gereken bütün özellikler bu sekiz madde içinde toplanmıştır. Esas olan bütün çalışmalar insan odaklıdır. Osmanlı devletinin manevi kurucusu Şeyh Edebali Hazretlerinin ifade ettiği gibi ’’İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’’ fikri sekiz köşeli Türk Yıldızında tam anlamıyla kendisini bulmaktadır. İnsana hizmet, hizmetlerin en kutsalıdır ve en şereflisidir.

Bu güzel tarihi ilimize neler yapabileceğimizi,  halkımızla, Sivil Toplum kuruluşlarımızla, yerel yönetimlerimizle, İl Özel İdaremizle, Kamu Kurum ve Kuruluşlarımızla istişare ederek belirleyeceğiz.

Bilecik, tarihi konumu ve tabi güzellikleri itibariyle bir TURİZM şehri, Bilecik Üniversitesi’nin  imkânlarının genişletilmesiyle bir KÜLTÜR şehri, Organize Sanayi Bölgelerimizde yeni fabrikalarının açılmasıyla bir SANAYİ şehri, olacaktır. Bilecik’in herkesin işinin ve aşının olduğu huzurlu bir şehir haline getirilmesi için birlik ve beraberlik içinde çalışacağız.

Başarmak için AK Parti’nin kuruluşundan itibaren teşkilatlarımızda görev alan bütün arkadaşlarımla adeta seferberlik ilan edeceğiz. Her ay teşkilatlarımızla düzenli toplantılar yaparak sorunları tespit edip, çözüme kavuşturulması için titizlik göstereceğiz.

Eğitim ve Sağlık alanlarında hükümetimizin programları çerçevesinde çalışmalar yapılacak; FATİH(Fırsatları Araştırma, Teknolojiyi İyileştirme Hareketi) projesinden bütün okullarımızın faydalanabilmesi için  hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağız.

KÖYDES projesiyle köylerimize kaliteli hizmetler getirmek için çalışacağız. İçme suyu, barajlar ve yollar, bütün altyapı hizmetleri daha da geliştireceğiz. Tarım ve hayvancılığımızın geliştirilmesi için ilgili kurumlarla çalışmalar yapılacak; Bakanlıklarla ilgili her türlü sorunun çözümünde hassasiyet göstereceğiz.

Değerli hemşerilerim, sizin göz yaşlarınızı silen, sorunlarınızla ilgilenen bir milletvekili olacağıma kamuoyu huzurunda söz veriyorum.

Hepinize en derin sevgi ve saygılarımı sunarım.

guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
osman yılmaz
11 yıl önce

özel görüş – sayın salih kaya bilecik ilinde çok tanınan biridir. her insanla kolay iletişim kurabilen biridir.ak parti adayı olursa şahsına iyi oy toplar