SANAYİCİLERDEN REKTÖR ÖZCAN’A VEDA YEMEĞİ
admin • 16 Aralık 2015 15:12:01 
SANAYİCİLERDEN REKTÖR ÖZCAN’A VEDA YEMEĞİ

OSB'de düzenlenen yemeğe Vali Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkan Vekili Nihat Can, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özcan, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Alper Sır, İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş, Baro Başkanı Halime Aynur, 1. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Arslan ve üyeleri ile daire müdürleri ve öğretim üyeleri katıldı. 

Prof. Dr. Özcan, yaptığı konuşmada, bir insanın gelirken değil giderken duyduğu sözler önemli olduğunu belirterek, ömrün muhasebesi yapıldığı zaman en büyük değirin 'Kazandığınız paralar değil, edindiğiniz dostluklar olacaktır' ifadesinde bulundu.

   Bilecik'te, 8 yıl önce göreve başladığı günden itibaren tüm Bileciklilerin teveccühü ile bugün sadece şehrin değil, herkesin iftihar edebileceği bir üniversite oluşturduklarını belirten Prof. Dr.

“AYAKTA KALABİLMEK İÇİN BİRBİRİMİZE TUTUNMALIYIZ”

Özcan, şöyle konuştu: 

"Bilecik sanayisi ilk günden itibaren yanımızda oldu. Ancak toplum olursa yürekler başarı elde edilebiliyor. 8 yıl içerisinde en önemlisi benim için dostluklardır ama onun dışında da ekip arkadaşlarımızla tertemiz başladığımız yolculuğu tertemiz teslim ederek bitirmenin verdiği hazdır. Ayakta kalabilmek için tek bir yolumuz var o da birbirimize tutunmak. Bazılarımızın mutlaka sağlam durması lazım. Bilecik'in değerlerini yeniden dünyaya taşımak istiyorsak onun en güçlü aracı üniversite olacaktır. Burada bir güzellik yaşadık. Bu güzelliği yaşatmaya devam edin. Bu güzellik yaşarsa biliniz ki umut var demektir ve bütün dünya birleşse bu cepheyi yıkamayacaklardır. Hayatı devam ettiren umuttur."

Konuşmanın ardından 1. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Arslan ve Üniversite Sanayi İşbirliği Derneği Başkanı Levent Özdağ, Özcan'a yapmış olduğu hizmetlerden dolayı plaket verdi. 1. OSB Yönetim kurulu Başkan Yardımcısı Yusuf Subaşı da Bilecik'te üniversitenin kurulmasıyla tarihinin değiştiğini vurgulayarak, bacasız sanayine 20 bin öğrenci kazandıran rektör Özcan'a teşekkür etti. AA

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments