ŞEKER BAKAN BİLGİN’E KÜPLÜ KÖYÜ’NDEKİ HAFRİYATIN DURUMUNU SORDU

ŞEKER BAKAN BİLGİN’E KÜPLÜ KÖYÜ’NDEKİ HAFRİYATIN DURUMUNU SORDU

Şeker’in önergesinde şu ifadeler yer aldı:

“Bilecik merkeze bağlı Küplü köyündeki YHT tünel çalışmalarında, tünelden çıkarılan hafriyatlar, Küplü köyünün “mezarlık deresi” denilen mevkide depolanmaya başlanmış ve iş bitiminde bu hafriyatın kaldırılacağı belirtilmiştir. Ancak iş bitmesine rağmen, verilen söz yerine getirilmemiştir ve hafriyat olduğu gibi bırakılmıştır. Bu hafriyat doğayı tahrip etmekte, can ve mal güvenliğini tehlikeye düşürmektedir. Köy muhtarımız başta olmak üzere, köyde yaşayan vatandaşlarımız bu konudaki mağduriyetleri bir çok kez yetkililere bildirmesine rağmen olumlu bir sonuç alamamışlardır.

Bu anlamda;

Küplü köyümüzdeki bu hafriyat ne zaman kaldırılacaktır? Hafriyatın bulunduğu bölgede temizleme, çevre düzenlenmesi ve yeniden kullanıma açılması ile ilgili bir çalışma yapılacak mıdır?

Bu mevkinin aynı zamanda bir dere yatağı olması sebebiyle, sel olması durumunda büyük bir felaket ihtimali de vardır; bu durumda, böylesine ağır bir ihmalin sorumlusu kim olacaktır?

Bakanlığınız tarafından konuyla ilgilenen kurumlara ve mağdur olan vatandaşlarımıza uğradıkları zarar konusunda bir ödenek ya da destek verilecek midir?”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam