SEMİH ŞAHİN PARTİSİNDEN İHRAÇ EDİLDİ

SEMİH ŞAHİN PARTİSİNDEN İHRAÇ EDİLDİ

Görevden uzaklaştırılan Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, partisinden ihraç edildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan rüşvet iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma nedeniyle görevden uzaklaştırılan Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin CHP’den ihraç edildi.

Semih Şahin, CHP Genel Merkezi’nde yapılan MYK toplantısı sonucunda Yüksek Disiplin Kurulu’nca oy çokluğuyla partisinden ihraç edildi.

OLAY

Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin’in danışmanı ve belediye iştiraklerinden Kayı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Erdağı, bir AVM inşaatının iskanı için 200 bin dolar rüşvet alırken polis tarafından suçüstü yakalanmıştı. Selçuk Erdağı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak, Bilecik M Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderilmişti. CHP, Şahin’i parti sorumluluğu, etik değerleri ve yerel yönetim ilkeleriyle bağdaşmayan tutum ve davranışları nedeniyle, Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk etmişti.

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “Yapılan kapsamlı değerlendirmeler sonucunda, Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin’in; parti sorumluluğu, etik değerleri ve yerel yönetim ilkeleri ile bağdaşmayan tutum ve davranışları nedeniyle, Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilmesine oy birliği ile karar verilmiştir” demişti.

İçişleri Bakanlığı, 17 Şubat’ta Bilecik Belediyesi’ndeki rüşvet iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma nedeniyle Belediye Başkanı Semih Şahin’i geçici olarak görevden uzaklaştırmıştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam