Sevgi Çiçeği’nden Basına Kahvaltı

Sevgi Çiçeği’nden Basına Kahvaltı

 

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle basın mensuplarıyla bir araya gelen Arısoy, basın mensuplarının yılın 365 gününde büyük fedakarlıklarla çalışan, doğru ve tarafsız haber yaparak ülkeye ve insanlığa haberleri en kısa sürede ileten pozisyonda olduğunu söyledi. Bilecik’te basın mensupları tarafından büyük bir boşluğun doldurulduğunu da ifade eden Arısoy, basın mensuplarının Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

 

“Çocuklarımızın donanımlı yetişmelerini istiyoruz”

 

Özel Sevgi Çiçeği İlköğretim Okulu’nun faaliyetleri hakkında da bilgi veren Müdür Arısoy şöyle konuştu:

“Bilecik Sevgi Çiçeği İlköğretim Okulu 2002 yılında faaliyete geçmiş yani 11.yılında şu anda. Hakikaten başarılı bir okul, Türkiye’deki 33 bin ilköğretim okulu arasında ilk 26’ya girme başarısı göstermiş bir okul. Kurum olarak belli normlarımız var, belli standartlarımız var, belli hedeflerimiz var. Öncelikle yetiştirdiğimiz çocuklarımızın özgüven içerisinde olmasını çok arzu ediyoruz. Araştıran, sorgulayan gençler yetişsin istiyoruz. Aynı zamanda sevgi ve saygıyla yetişen gençler yetiştirmek istiyoruz. Bu arada hakikaten donanımlı gençler olmasını arzu ediyoruz. Çünkü hem iyi bilgisayar kullanabilen, en az bir lisanı ki tercihen İngilizce bilen.  Hatta şu an okulumuzda Fransızca ve Rusça ikinci yabancı dil olarak seçmeli olarak okutulmaktadır. Özelikle beşinci sınıflarımızda bu yıl 15 saat İngilizce müfredatımız var. Bu yıldan itibaren 6, 7, 8’lerde aynı şekilde haftada 15 saat İngilizce görecekler, İngilizce meselesi çok önemli. Bir lisan bilmek iki lisan iki insandır. Özellikle yurtdışına çıktığımız zaman lisanın, İngilizcenin ne kadar önemli olduğunu anlıyoruz. Diğer taraftan bizim çocuklarımızın kulüp çalışmaları bağlamında mutlaka bir sporla uğraşmalarını arzu ediyoruz. Bu basketbol olabilir, voleybol olabilir, masa tenisi olabilir, güreş olabilir, futbol olabilir. Ayrıca bir enstrüman çalmalarını çok arzu ediyoruz. Şu an o kurslarımız var. Gitar,keman, org, ney kursumuz var. Mutlaka çocuklarımız bir enstrüman çalabilsinler arzu ediyoruz. Yani İngilizce meselesi ne kadar önemliyse bir sporla uğraşmak aynı zamanda bir müzikle uğraşmak çok önemli. İnsanların hem beden yönlerinin hem ruh yönlerinin sağlıklı bir şekilde gelişmesi gerekiyor. Yani sağlıklı bireyler sayesinde ancak sağlıklı toplum oluşabilir. Onun için çocuklarımızın çok donanımlı yetişmelerini arzu ediyoruz.

 

‘Ekip çalışmasıyla büyük başarılar elde edebilirsiniz’

 

Ayrıca okulumuz SBS çalışmalarında hakikaten büyük başarılara imza attı. Geçen sene bir öğrencimiz 500 tam puan aldı. 500 tam puan alan öğrencilerimiz geçen yıl İstanbul’daki Fatih Koleji’ni tercih ettiler. Burada özverili bir öğretmen kadromuz var. Yani bireysel olarak yapacağımız şeyler sınırlı ama bir ekip çalışması olursa, ortak akıldan yararlanırsanız, enerjilerinizi biriktirir bir sinerji haline dönüştürürseniz çok büyük başarılara imza atma şansınız olur. Gazetecilikte de böyledir, öğretmenlikte de böyledir, siyasette de böyledir. Yani artık ben yok, tek adam değil biz kavramının öne çıkması lazım. Dolayısıyla paylaşımcı ve sürekli, çok olsun hepimizin olsun mantığıyla hareket etmek lazım. Az olsun benim olsun mantığı yanlış bir mantık.

Kurum olarak okulumuzda çok donanımlı. Her sınıfımızda şu anda akıllı tahtalarımız var ama daha önemlisi akıllı öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz var, bu çok önemli. Fen laboratuarlarımız öğrencilerimizin azami ölçüde yararlanabileceği şekilde donanımlı. Yine kurum olarak anne-baba okulları yapıyoruz. Eğitimde anne-babanın rolü ve sosyal medya yani interneti nasıl kullanmaları lazım buna dair seminer vereceğiz.

 

Ufuk Turu devam ediyor

 

Kurum olarak ‘Ufuk Turu’ yapıyoruz. Şimdiye kadar Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman Şişman’ı ve Rektörümüz Azmi Özcan’ı davet ettik. İnşallah bu aşamadan sonra Vali Bey’le bir görüşmemiz olacak. Yani çocuklarımızı ilimizi yöneten, ilimizde önemli noktalarda bulunan bürokratlarla da görüştürmek istiyoruz.

Birde kardeş okul projemiz var. Bilecik’teki okullarımız ya da yakındaki okullarımıza çeşitli yardımlarımız oluyor. Şu anda bir listemiz var. Kış olması hasebiyle bot, mont, ayakkabı ihtiyacı olan kardeşlerimize el uzatmayı arzu ediyoruz. Bunu da bir sosyal sorumluluk projeleri kapsamında değerlendiriyoruz. Ayrıca Avrupa Birliği Comenius programlarıyla alakalı çalışmalarımız var.

 

‘Öğrenci merkezli eğitimi baz alıyoruz’

 

Her şeyden önce öğrenci merkezli eğitimi baz alıyoruz. Bugüne kadar okulumuz değişik vesilelerle büyük ödüller aldı. Resimde, kompozisyonda, şiirde, bilimsel çalışmalarda, matematik olimpiyatlarında çok büyük derecelere imza attılar. En son Marmara Bölgesi’nde yapılan Matematik Olimpiyatı’nda kurumumuz Gümüş Madalya aldı. Bu arkadaşlarımızı hem okul olarak hem de yarışmayı düzenleyen okullar olarak ödüllendirdiler. Geçen sene de mezun ettiğimiz 42 öğrencimizden 19 tanesi Fen Lisesi’ni kazandı. 12 öğrencimiz Anadolu öğretmen Lisesi’ni, 11 öğrencimiz de Anadolu Liselerini kazandı. Yani bu okullarımız hakikaten örnek öğrenciler yetiştirmeyi hedefliyor. Bencil değil paylaşan, sevgiyi esas alan, saygıyı esas alan, özgüven içerisinde başkaları için yaşayan gençler yetiştirmek istiyoruz. Dolayısıyla Özel Sevgi Çiçeği olarak Bilecik’teki eğitimimizin de kalitesini arttırmak hedefimiz var.” ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam