ŞİŞMAN: ’HALKIN PARTİSİYİZ’
admin • 18 Ocak 2011 11:45:05 
ŞİŞMAN: ’HALKIN PARTİSİYİZ’

 

Teşkilatın içerisinde daha önce farklı siyasi partilerde çeşitli görevler almış insanların olduğunu ve bunun halk tarafından olumlu karşılandığını ifade eden Şişman, ‘Siyaseti, sadece bizden olanlara hizmet etmek değil, karşıt görüşlü olanlara da hizmet etmek olarak tanımlıyoruz. Doğuşundan ölümüne kadar her insanın hakkı ve hukuku korunmalıdır. Bizim anlayışımız bu yönde. Biz milletin duasını almak, Allah’ın rızasını kazanmak için yola çıkacağız. Irkına, dinine, partisine bakmadan herkes için çalışacağız. Bizde ayrıştırma yok, bütünleştirme var” dedi.

Köy ve mahalle muhtarlarına yemek ikram edilmesinden sonra konuşan Has Parti İl Başkanı Orhan Şişman şu cümleleri kurdu:

 “Has Parti’nin tertip etmiş olduğu bu yemek programına teşrif ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Gerçekten bizi sevindirdiniz, onurlandırdınız. Önceki görevlerimizden bizleri tanıyorsunuz. Hangi partinin mensubu olursak olalım ya da hangi düşünceye sahip olursak olalım birbirimize güveniyoruz ve seviyoruz. Bu çok önemli. Toplumun en çok kaybettiği ve özlediği güven unsuru var. Biz ne olursa olsun sizleri seviyoruz. Hangi düşünceden olursanız olur. Çünkü bu topraklarda biz yıllarca köylere gittik. Sokaklarını ve caddelerini biliyoruz. Gittiğimiz her köyde birkaç tane kalacak dostumuz var. Muhtar arkadaşlarımız bu toplumun çilesini ve sıkıntısını gizli olarak çeker ama toplumda en kısıtlı haklar da onlara verilir.

Partimiz 2 aydan beri il teşkilatını kurdu. Burada bir propaganda yapma amacım yok. Ama Has Parti’nin yapısını az da olsa size aktarmak istiyorum. Halkın Sesi Partisi tam da ismiyle doğru orantılı olarak halkın içinden çıkan bir partidir. İl yönetim kurulunda bulunan arkadaşlarımızın içerisinde geçmişte başka parti görüşlerine sahip arkadaşlarla bu teşkilatı kurduk. Biz sadece bir parti de kurmadık. Gönüllü birlikteliği de oluşturduk. Her şeyimizi paylaşabileceğimiz bir parti kurduk. Bu toplumu tanıyan, derdini ve sıkıntısını bilen insanlarla beraber yola çıktık. Halkın Sesi Partisi zaten vardı da resmi hale gelmemişti. Biz bunu resmi hale getirdik.

Biz siyaseti şöyle tarih ediyoruz. Siyaset, herhangi bir partinin mensubu olduktan sonra bizden olanlara hizmet edilen, bizden olanların hakkı korunan, onların işi yapılan, ötekilerin ise vakit bulunursa işlerini görme anlayışı değildir. Siyaset, sizden olmasa da, partinizin mensubu olmasa da hatta sizi eleştirse de, o insanların hakkını hukukunu koruma anlayışıdır.

Biz dertleri konuşacağız. Sıkıntıları konuştuğumuz zaman bu ülkede çözemeyeceğimiz bir şey yok. Niçin kavramlar üzerinden konuşuyoruz. Hepimiz müslümanız ve bu toprakların insanıyız. İnsanları ayrıştırmaya ve ötekileştirmeye gerek yok. Bu milleti bütünleştirmek, tarihte olduğu gibi kardeş yapmak hepimiz üzerinde bir borçtur. HASAN GÜNER

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments