SİYASETİN MERKEZİNİ YENİDEN İNŞA EDECEĞİZ
admin • 11 Kasım 2010 20:43:45 
SİYASETİN MERKEZİNİ YENİDEN İNŞA EDECEĞİZ

HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Halkın Sesi Partisi Bilecik Kurucular Kurulu basın toplantısında konuşan Orhan Şişman: “İnşallah bugün arkadaşlarımızla beraber, Bilecik'te Halkın Sesi Partisi'nin ilk yönetim kurulunu ve kurucular kurulunu resmi hale getirmek için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Herşeyden önce duamız ve temennimiz odur ki inşallah bu parti ilimize ve ülkemize hayırlı hizmetler yapar, hayırlara vesile olur.
    Türkiye'de son dönemlerde siyasette ve siyasi partilerde ciddi anlamda hareketlililer var. Bazen bu hareketlilikler bu oluşumlar toplumumuzu memnun ediyor bazen de hayal kırıklığına uğratıyor. İşte biz geçmişte beraber siyaset yapmış olduğumuz arkadaşlarımızla beraber geldiğimiz nokta itibari ile artık sözün ve yolun bittiğini gördükten sonra Bilecik teşkilatında bulunanların %95'i eski partimizden ayrıldı yeni kurulan Halkın Sesi Partisi'nde bir gönül birlikteliği oluşturdu.
    Halkın Sesi Partisi'nin Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Türkiye'de yeni bir üslubu yeni bir anlayışı Türk siyasetine kazandıran bir konumdadır. Herkes bu yeni oluşumu yakından takip ediyor. Kim ile konuşursak şunu söylüyor : 'ben partime oy vermezsem, Numan Bey'e oy veririm, Halkın Sesi partisine oy veririm' diyor.
    230 adet kurucular kurulu içerisinde toplumumuzun her kesiminden Kürt'ü, Türk'ü, Alevi'si, Çerkez'i, Sağcı'sı, Solcu'su herkesiminden bu ülkenin kalkınması, kardeşçe bir topluluğun oluşması, hukukun üstünlüğünün esas alınması ve uygulanması adına, tarihte olduğu gibi, yeniden bizi bir ve beraber yapan değerlere sahip çıkma noktasında bu arkadaşlarımızın bir kararlılığı ve özlemi var. Onun için Halkın Sesi Partisinin kurucular kurulunda görev aldılar.
    Belki yakından takip ediyorsunuz. Şahsen ben Bilecik Kurucular Kurulu adına, bu teşkilatı kurma yetkisini genel merkezden alan biri olarak, bütün siyasi partilerin mensupları ile görüştüm. Sivil toplum örgütleriyle görüştüm. Esnaflarımızla, odalarımızla görüştük ve istişareler yaptık. Şunu söyledik: 'özleminiz ve beklentiniz nedir? Biz bir siyasi hareket oluşturuyoruz. Sizin düşünceniz nedir?'

DİĞER PARTİLERDEN GELEN ARKADAŞLARIMIZ VAR

    Katılmak istiyoruz diyen arkadaşlarımız var. Şuan bir siyasi partinin yönetimindeyim ama size gönülden destek veriyorum ve gelecekte beraber siyaset yapacağız diyen onlarca arkadaşımız var. Bu bizi fevkalade memnun etmiştir. Arkamdaki insanlar ilimizde kendi alanlarında çok başarılı ve sevilen insanlar. Belki burada eskiden bir sol partinin mensubu olup, şimdi bizimle beraber çalışmaya karar vermiş arkadaşlarımız var. MHP'den, CHP'den ve AK Parti'den gelen arkadaşlarımız var. Biz diyoruz ki; sadece bir siyasi parti kurmuyoruz, biz siyasetin merkezini yeniden inşa etmek için bir arada bulunuyoruz. Bilecik'te de kısır siyasi anlayışları, çekişmeleri, kavgaları bir kenara koyarak bu toplum içinde yaşayan hangi görüşten ve düşünceden olursa olsun ehli vicdan ehli namus ehli vatan olan bütün insanlarımızla da çalışmaya hazırız. Partimiz de gönlümüz de açık.

BİZ NE SAĞDA NE DE SOLDA DURUYORUZ   
   
    Bizim bir iddiamız var. Değerli başkanımızın da ifade etmiş olduğu gibi biz ne sağda ne de solda duruyoruz. Tam da bu milletin taleplerinin merkezinde duruyoruz. Kavgayı istemeyen, gerilim politikasından rant elde etmek istemeyen bir siyasi anlayış. Görüyoruz ki; bu ülkede, sağcı solcu diye, Türk Kürt diye, Alevi Sünni diye, sivil asker diye, laik dindar diye kutuplaşmalar yaratılıyor ve toplum sürekli geriliyor. Toplumun bu gerginliği kimseye bir fayda sağlamıyor. Topyekün 73 milyon ülke evladı kaybediyor.

BU ELBİSE, BU MİLLETİN ELBİSESİ DEĞİL

    Biz siyasette halkın iradesini yeniden oluşturmak ve hakim kılmak istiyoruz. Halkın Sesi Partisi olarak içeriden ve dışarıdan gelen her türlü dayatmaya karşıyız. Biz bu memlekette sevgi topluluğu oluşturmak istiyoruz. Bu mümkündür. Sokağa çıktığımızda sokakta bu var. Gidip görüştüğümüz insanlar bunu talep ediyorlar. Bizim sağcıyla solcuyla A veya B parti ile bir problemimiz yok. Peki problem ne? Yukarıdan bu millete dayatılan, illa onların gönderdiği, bize girdirilmeye çalışılan elbisede sorun var. Bu elbise bu milletin elbisesi değil. Biz bu milletin idaresini ve taleplerini öncelik olarak kabul ediyoruz.

BİZ MİLLETİN DUASINI ALMAK İSTİYORUZ

    Yola çıktığımızda niyetimiz şuydu. Biz bu milletin duasını almak istiyoruz. Allah'ın rızasını kazanmak istiyoruz. Kim olursa olsun, hangi partinin mensubu olursa olsun, hangi inanca ve ırka mensup olursa olsun, insandır ve hizmet etmeye değerdir, kıymetlidir ve hakkı hukuku korunması gerekir inancıyla hareket ediyoruz.

AHLAKLI BİREYLERLE YOLA ÇIKACAĞIZ

    Bizim oluşturmaya çalıştığımız bu harekette farklı olan şey şudur. Biz herşeyden önce ahlaklı bireylerle yola çıkmamız gerektiğini iyi biliyoruz. Bunun getirisi de ahlaklı bir toplum oluşturmaktır. Her siyasi partinin içerisinde ahlaklı ve doğru insanlar vardır ama sorun ahlaklı bir sistemi savunamamaktır. Ahlaklı bir sistemi, milletten yana olan bir sistemi inşa edemiyoruz. Sorun burada. Siz ahlaklı topluluğu oluşturduktan sonra ahlaklı bir sistemi de oluşturursanız bu memlekette çözülmez denilen bütün problemleri ne kadar kolayca çözülebildiğini görmüş oluruz.

KENDİMİZ İÇİN İSTEDİĞİMİZİ, HER İNSAN İÇİN İSTEYECEĞİZ

    Biz size söz veriyoruz. Kendimiz için istediğimizi, her insan için isteyeceğiz. Kendimiz için istemediğimizi hiç kimse için istemeyeceğiz. Biz her şartta doğruluktan ve adaletten yana olacağız. Devletin en alt kademesinden en üst kademesine kadar adaleti inşa edeceğiz. Herkes için özgürlüğü talep edeceğiz. Her anlayıştaki insana saygı göstereceğiz” dedi.

İL KURUCULAR KURULU’NDAKİ İSİMLER

    Ender İnanç, Ercan Düzgün, Erol Keskin, Fatih Esmek, Fatih Umutlu, Fikret Aktaş, Hakkı Orhan, Hasan Esen , İsmail Yıldırım, İsmet Bergel, Kadir Çok, Mehmet Yıldırım, Muharrem Ene, Muharrem Tüfekçioğlu, Murat Demirtaş, Mustafa Aygün, Mürteza Beyaz, Orhan Şişman, Recep Fidan, Selman Aydeniz, Serhat Çam, Süleyman Barlas, Ufuk Aykaç, Yıldırım Çınar, Zafer Tuna Şenşar, Ayhan Şişman, Erol Düzgün, Gürkan Aynur, Hüseyin Yılmaz, İlhan Şişman, Kadir Arslanboğa, Sait Özbek, Hikmet Buran.

guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
mlli görüş
11 yıl önce

bitmez bu dava – saadet demek huzur demek saadet demek millet demek saadet demek yeniden büyük türkiye demek bu arkadaşlarımız ve abilerimiz hatlarından elbet birgün dönecekler ve hatalarını anlayacaklardır ancak ayrılıta daha önce gidenlere neler söylediklerine bir bakmak lazım ozaman daha önce bu davayı kendi çıkarları için gittiler rant için gittiler hayinler davayı sattılar diyenler şimdi kendileridemi bu katogoriye girdilermi acaba sormaklazım onun için tek nefer kalsa dahi bu dava bitmez budava milli görüş davası yani milletin davasıdır onun için yinede saadet saygılarla