SON 3 AYLIK İCRAATLARINI ANLATTI
Hande Nur Uysal • 24 Haziran 2022 14:28:59 
SON 3 AYLIK İCRAATLARINI ANLATTI

Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, yerel basın mensupları ile bir araya geldi.

Atatürk Parkı’nda bulunan Belediye’ye ait olan Dolmabahçe Kafe’de gerçekleşen buluşmada Belediye çalışmaları ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

Tek amacının hizmetler ile gündeme gelmek olduğunu vurgulayan Subaşı, polemiklere girmek istemediğini belirtti.

“NE YAZIK Kİ BU ÖNEMLİ ÇALIŞMAMIZ KİMİ ZAMAN SİYASETE ALET OLDU”

Belediye Başkan Vekilliğinde 3. ayını dolduran Başkan Subaşı, “Asfalt çalışmalarımız sorunsuz şekilde devam ediyor” ifadelerini kullanarak başladığı açıklamasında, “asfaltlama çalışmalarımız sorunsuz şekilde devam ediyor. Büyük bir çalışma yapacağımızı ve bu konuda en büyük desteğin vatandaşlarımızın sabrı olacağını söyledik ancak ne yazık ki bu önemli çalışmamız kimi zaman siyasete alet oldu. Bunlara rağmen şuan çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

“KÖTÜ KOKU VE GÖRÜNTÜNÜN ÖNÜNE GEÇİLECEK”

Başkan Subaşı; Hamsu, Dalakdere ve Şeyh Edebali Türbesi civarından oluşan kötü koku ve görüntünün engelleneceğini bunun yanı sıra arıtma tesisinin de faaliyete geçeceğini belirttiği konuşmasında, “Toplamda 11 kilometrelik kollektör hattı çalışmasının yer alacağı, 29.4 milyon TL sözleşme bedeli ile gerçekleştirilirken çalışmanın 500 günde tamamlanması hedefleniyor. Proje ile Bilecik’teki kanalizasyon hattından çıkan günlük ortalama 7 bin metreküp zararlı ve pis suyun doğaya karışarak zarar vermesi önlenirken, Hamsu, Dalakdere ve Şeyh Edebali Türbesi karşısında oluşan kötü koku ve görüntünün de önüne geçilmesi planlanıyor.” ifadelerini kullandı.

“ORGANİZASYONUN TOPLAM MALİYETİ KDV DAHİL 236 BİN LİRA”

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Gençlik Konseri hakkında da açıklamalar yapan Başkan Subaşı, organizasyonun toplam maliyetinin KDV dahil 236 bin lira olduğunu açıkladı.

Başkan Subaşı, “Organizasyon içerisinde sanatçı 90 bin TL, Ses Sahne Işık Sistemleri 60 bin TL,  Ulaşım 20 bin TL, Konaklama 4000 TL, Yemek 6000 TL, Led ekran 12 bin TL, Kulis rider 1500 TL, toplamda 195.000+KDV bir tutarı oldu, bunu Belediye karşıladı.” diye konuştu.

Bilecik Belediyesi Su Eğlence Dünyası’nın 27 Haziran’da açılacağını da aktaran Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı, “Su Eğlence Dünyamız; Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri 13:30 ile 19:00 saatleri arasında karma şeklinde hizmet verecek. Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri 11:00 ile 19:00 saatleri arasında kadınlara özel olacak ve son olarak Pazar günleri saat 11:00 ile 19:00 saatleri arasında ailelere özel açık olacaktır.” dedi.

Başkan Subaşı, açıklamasının devamında, şöyle konuştu:

”Öncelikle altyapı çalışmalarımızı mümkün olan en hızlı şekilde tamamlayacağız. Bunun yanı sıra şehrimize gençlerimizin ve çocuklarımızın keyifle yaşayabileceği kültür ve sanat etkinlikleri kazandıracağız. Dezavantajlı kesimleri sosyal yaşama kazandırmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Kadının güçlü olduğu toplumların güçlü olduğunu düşünüyor ve bu doğrultu da çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.”

Başkan Subaşı son günlerdeki siyasi polemiklere girmeyeceğini, onlara partisinin gerekli mercilerinin, gerekli açıklamaları yağacağını ve kendisinin Bilecik halkına hizmet etmekle anılmak istediğini söyledi.

Başkan Subaşı, toplantı sonrası yerel basın çalışanları ile hatıra fotoğrafı da çektirdikten sonra katılımları için teşekkür etti.

“KREŞLERİMİZ YAZ DÖNEMİNDE DE HALKIMIZA HİZMET VERECEK’’

Bilecik Belediyesi Sosyal Çocuk Tesisleri’nin bu yaz mevsiminde açık olacağı bilgisini veren Başkan V. Subaşı, “Bildiğiniz üzere kreşlerimiz önceki dönemlerde yaz boyunca açık olmuyordu. Çalışan anneler için büyük bir sorun oluyordu. Kendim de bir anne olduğum için bunu anlıyordum. Böylelikle çalışan anneler mağdur olmamış olacak. Çocuklarımızı en güzel şekilde yetiştirmeye devam edeceğiz. ’’

“KARASU İÇME SUYU ÇALIŞMALARINI TAKİP EDEREK, SORUNU ÇÖZDÜK” 

Karasu içme suyu hattındaki arıza hakkında da bilgi veren Subaşı, arızayı bizzat takip ederek, sorunu çözdüklerini belirterek, “Kendim, Başkan Yardımcımız Vedat Kazıcı ve Bozüyük Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Şahinoğlu ve ilgili birim müdürleriyle birlikte Bozüyük ilçe sınırları dahilinde devam eden çalışmaları takip ettik. Ekiplerimiz sabaha kadar çalışarak, vatandaşlarımızın mağdur olmaması için büyük gayretler gösterdi. Bizler de o gece çalışma tamamlanıncaya kadar konuyu takip ettik ve arızayı giderdik.’’ Dedi.

Başkan Yardımcısı Vedat Kazıcı da karasu içme suyu ve oluşan arıza durumları hakkında teknik detay bilgisini basın mensupları ile paylaştı.

UĞUR MUMCU PARKI’NI EN GÜZEL ŞEKLİYLE HALKIMIZIN HİZMETİNE AÇACAĞIZ’’

Uğur Mumcu Parkı’nın yenilenmesi ve peyzaj çalışması hakkında da bilgi veren Başkan V. Subaşı, “ İhaleye tek firma katıldı. Aslında bu değişen rakamlar bizleri korkutuyordu. Çünkü bu park projesini yaklaşık 4-5 ay önce hazırlanmıştı. Arkadaşlarımız birçok kez fiyat revizyonu yaptı. Çünkü enflasyona bağlı olarak rakamlar değişiyordu. Bizim yaklaşık maliyetin altında kalan bir rakam teklif ettiğini halkımıza müjdesini vermek istiyorum.

“İBB’DEN HİBE YOLUYLA BİR ADET OTOBÜS ALACAĞIZ’’

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin şu ana kadar birçok konuda desteklerini gördüklerini hatırlatan Başkan V. Subaşı, “Biliyorsunuz geçtiğimiz hafta İBB’den gelen bir heyetle görüştük. Karşılıklı olarak şehrimiz için neler yapabiliriz diye konuştuk. Engelli vatandaşlarımıza yönelik çok güzel projeler belirledik. İBB’den engelliler için bir şarj istasyonu desteği alacağız. Onu da şehrimizin merkezindeki bu parkın uygun bir noktasında hizmete sunacağız. Aynı zamanda İBB’den bir otobüs talep etmiştik. Vatandaşlarımızın ve gençlerimizin bu konuda gelen taleplerine bu otobüs ile hizmet vermeye çalışacağız.  Meclis gündemimize de gelecek. Kendi demirbaşları listesinden düşürerek, bize hibe edecekler. Maalesef dezavantajlı bireylerimiz için kaldırımlarımız ve parklarımız uygun değil. Atatürk Parkı’nda olduğu gibi yapacağımız Uğur Mumcu Parkı ve diğer alanlarda dezavantajlı bireylerimizin ulaşımını rahatlatacak çalışmalar yapacağız.

 “BİTKİ EVİ’’ PROJESİ

Kadınların güçlü olduğu daha çok yer aldığı toplumların daha çok güçlü olduğunu düşünüyoruz.’’ İfadelerini kullanan Başkan V. Subaşı, “ Kooperatif başta olmak üzere çeşitli yollarla kadınlarımızın yanında yer almaya devam ediyoruz. Açılışını yaptığımız Mutfak başta olmak üzere bu gibi alanlarda kadınlar eliyle Bilecik’imizin lezzetlerini halkımızla buluşturacağız. Bununla birlikte güzel bir projemiz daha var.  Kadın kooperatifimizin desteğiyle güzel bir Bitki Evi projemiz var. Lojmanlarımızın olduğu bölge biliyorsunuz kullanıma açık değildi. O da bundan sonra en kısa zamanda gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Böyle bir bitki müzesi ve kitapların olduğu yine sağlıklı içeceklerin olduğu bir nokta oluşturmaya çalışıyoruz. Oranın da bahçesi çok güzel. Belki de çoğunuz biliyorsunuz. Orada çok yetişmiş bitkilerimiz var. Bundan bütün vatandaşlarımızın faydalanmasını istiyoruz.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x