Sultan Abdülhamit Han Camii’nin Yapımına Başlandı

Sultan Abdülhamit Han Camii’nin Yapımına Başlandı

 

Bilecik’teki hayırsever iş adamı Recep Fidan tarafından yaptırılacak olan Sultan Abdülhamit Han Camii’nin yapımına Bilecik Belediyesi de hafriyat işlerinde katkı sağlıyor.

                Cami inşaat alanına giderek Bilecik Camileri ve Kur’an Kursları Yapma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mehmet Ergün’den bilgi alan Belediye Başkanı Selim Yağcı cami yapımına katkı sağlayan herkese teşekkür etti. İl Müftüsü Necati Tayyar Taş da, Cuma vaazında hayırsever iş adamı Recep Fidan ve Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı’ya teşekkürlerini dile getirdi.

“Abdülhamit Han ismini Bilecik’te yaşatmayı çok istiyorduk”

Abdülhamit Han ismini Bilecik’te yaşatmayı çok arzu ettiklerini belirten Başkan Yağcı gerçekleştirilen proje ile bu arzularını hayata geçirebildiklerini söyledi. Başkan Yağcı “Şehrimiz gerçekten tarih ve kültür şehri. Kuruluş ve kurtuluşun beşiği olan bir şehir ve şehrimize gerçek anlamda hizmet eden büyüklerimizden birisi de Abdülhamit Han. Abdülhamit Han hazretlerinin ismini şehrimizde yaşatmayı bizler çok arzu ediyorduk. Bu duygu düşüncelerle 4 yıl öncesinde burada Abdülhamit Han’a atfen bir cami yapılması noktasında belediye gerekli meclis kararını aldı. Bu caminin kime nasip olacağı konusunda bir çalışma içerisine girdik. Sağ olsun arkadaşlarımızla birlikte camiyi yaptırma ve yaşatma derneğini kurduk ve buna ilişkin olarak caminin yapılması noktasında gerekli çalışmalar yapıldı. Bugünlerde de bu caminin yapımı noktasında bir hayırsever kardeşimiz çıktılar bu caminin ‘A’sından Z’sine kadar biz üstleneceğiz. Abdülhamit Han’ın isminin olduğu bir camide bizlerde katkı sağlayacağız.’ dediler. Biz öncelikle bu kardeşlerimizden Allah razı olsun diyoruz. İnşallah birlik ve beraberlik içinde bu camiyi yaptıracağız.

Bizde caminin ismini önemle atfen ve hakikaten bu bölgede bir cami yapılması gereğini de düşünerek Bilecik Belediye Başkanlığı olarak caminin yapımı noktasında hafriyat hizmetlerine destek sağlıyoruz. Belediyemizin araçlarıyla caminin hafriyatının kazı işlemleri yapılmakta. Burada geçmiş dönemde plansız çalışmanın bugün bir sıkıntısını yaşıyoruz. Geçmiş dönemlerde bu binalar yapılırken, bu hafriyatlar buraya rastgele dökülmüş. Bugün yapılacak faydalı bir işin önünde engel halinde duruyor. Ama belediye zamanında bunlara müsaade etmiş. Bizde bunun karşılığında bugün bu alanı temizliyoruz. İnşallah cami kazıkları çakılacak şekilde camiyi yapacak kardeşlerimize bu yeri teslim ediyoruz.

‘Cami yapımına belediye olarak başından sonuna kadar destek olacağız’ 

 Ben gerçekten cami derneğini kurarak bu işi yapım aşamasına getiren Abdülhamit Han Camii Yaptırma ve Yaşatma derneğimizin tüm üyelerine teşekkür ediyorum. Özel bir hassasiyetle çalışan ve bu caminin yapılması noktasında gayret sarf eden Müftümüze ve gerçekten tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum. Tabi ki bu hayırlı işi üzerine alarak bunu yapma noktasında gerekli ekonomik desteği verecek burada çalışacak, inşaatın yapımını üstlenecek kardeşlerimize de çok çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun diyorum. Bu kapsam içerisinde de Belediye Başkanı ve belediye olarak da bizde bu caminin başından sonuna kadar yapımına ilişkin olarak içinde olacağımızı ifade ediyorum. İnşallah şehrimize, ülkemize, mahallemize, bölgemize yakışan ve tabi ki Abdülhamit Han’ın ismine yakışan güzel bir camiyi böyle birlik beraberlik içerisinde yaparız.

‘Bu alan projeleri tamamlandığında karşıdan fotoğrafı çekilecek bir yer olacak’

Bu cami sadece cami değil. Buraya aynı zamanda bölgeyi rahatlatacak, buradaki insanlarımızın dinlenebileceği güzel bir alan haline getirmeyi düşünüyoruz. Sadece burada cami ile kalmayacak cami projesi bittikten sonra inşallah devamındaki alanlara da belediyemiz çok güzel görsel peyzaj projeleri yaparak bu bölgeyi karşıdan fotoğraf çekilecek bir konuma getirecek. Bu bölge bu anlamda da camiyle birlikte ayrı bir nitelik ayrı bir hüviyet kazanacak.” dedi.

                Bilecik Camileri ve Kur’an Kursları Yapma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mehmet Ergün de, cami yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti. En kısa sürede projeleri tamamlayıp cami inşaatına başlayacaklarını belirtti. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. TEŞEKKÜRLER. – O Bölgede bir cami ihtiyacı vardı.Ayriyetten isminin AbdulhamitHan ismiyle taşlandırılmasından dolayı emegi geçen herkese teşekkürler.Saygılarımla.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam