TAM AZİZ NESİN’LİK BİR OLAY

TAM AZİZ NESİN’LİK BİR OLAY

Çalışkan yaptığı açıklamasında seçimlere sayılı günler kala Ak Parti Bilecik Milletvekili adaylarının seçmenlere dağıttıkları “Havlu” üzerinden yüklendi.Havluda 2.sıra adayı Ramazan Kurtulmuş’un ilk sırada,1.sıra adayı Halil Eldemir’in ikinci sırada yer almasının seçmenleri kandırmaca olarak değerlendiren Başkan Çalışkan,”İkinci sıra adaylarını sanki birinci sıradaymış gibi gösteriyorlar.Halkımızı da kusura bakmayın ”ENAYİ” gibi görüyorlar.Halkımız enayi değildir.”ifadelerini kullanarak,”dağıttıkları havlular bunların yalanlarını temizlemeye yetmeyecektir” diyerek şunları aktardı:

 

“Bizim bir şüphemiz yok ama…”

“Ülkemizin kaderini belirleyecek 7 Haziran seçimlerine 3 gün kaldı. Her türlü hileye, baskıya, ayak oyunlarına rağmen seçimleri kaybedeceğini anlayan iktidar partisi, seçim yaklaştıkça şeytanın bile aklına gelmeyecek yöntemlere başvuruyor. Bunların yalanlarını saymaya kalksak zamanımız yetmez. Sizleri buraya AKP’nin Bilecik’te başvurduğu son yalanını anlatmak, seçmeni kandırmak için nasıl bir komiklik yaptıklarını göstermek için davet ettik. Tam Aziz Nesinlik bir olay. Biliyorsunuz, AKP’nin Bilecik'te iki adayı var. Birinci sıra adayı Halil Eldemir, ikinci sıra adayı eski il Başkanı Ramazan Kurtulmuş. Bunun böyle olduğunu AKP Genel Merkezi ilan etti, kendi internet sitesinde yayınladı. Ardından Yüksek Seçim Kurulu tescil etti, liste Resmi Gazete’de yayınlandı ve liste kesinleşti. Bunda bir şüphemiz yok değil mi? Bizim bir şüphemiz yok ama galiba AKP teşkilatının var.

 

“Bilecik ithal aday istemiyor”

Şimdi, ilçelerde, köylerde seçmene havlu dağıtıyorlar. Niye havlu dağıtıyorlar diye sormuyorum. Ne isterse dağıtsınlar. Ama bakın havlunun üzerinde ne yazıyor.Ramazan Kurtulmuş’un ismi üstte. Halil Eldemir'in ismi altta, ikinci sırada.Halbuki,  AKP’nin birinci sıra adayı Halil Eldemir. Sizce bir yanlışlık mı var? Bu basit bir hata mı? AKP neden adayların yerlerini değiştirmiş. Bize göre bir yanlışlık yok, kandırmaca var, aldatma var. Çünkü yoldan geçen, Bilecik’le ilgisi olmayan bir adayı getirdiler, birinci sıradan aday gösterdiler. Bu durumdan vatandaşlarımız rahatsız, AKP’ye samimi şekilde gönül verenler bile rahatsız. Çünkü Bilecik ithal aday istemiyor. Bunu bildikleri için, Halil Eldemir’in Bilecik’le ilgisi olmadığını seçmenlerden gizlemek amacıyla, bilerek, isteyerek böyle bir yola başvuruyorlar. İkinci sıra adaylarını sanki birinci sıradaymış gibi gösteriyorlar.

 

“mızrak artık çuvala sığmıyor”

Bu basit gerçeği bile gizlemek için bakın nasıl yollara başvurup yalan söyleyebiliyorlar. Halkımızı da kusura bakmayın ‘enayi’ gibi görüyorlar. Halkımız enayi değildir. Ne kadar yalan söylerse söylesinler, nasıl aldatmacalara başvururlarsa başvursunlar, nasıl bir algı operasyonu düzenlerse düzenlesinler, bu yalana kılıf bulamazlar. Çünkü mızrak artık çuvala sığmıyor. Bu yalan bu havluyla tescillenmiştir. Bu yalan Aldatma ve Kandırma’ nın tescil edilmesidir. Dağıttıkları havlular bunların yalanlarını temizlemeye yetmeyecektir. Halkımız, kendisini aldatmaya kalkanlara 7 Haziran’da cevabını verecek, yalanlan sandığa gömecektir.” 

Diğer yandan Çalışkan'ın basın açıklamasında Merkez İlçe Başkan Yardımcısı İlyas Faruk Çeker, CHP Belediye Meclis Üyesi Seyfi Özgen de hazır bulundular.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam