TARGEL PERSONELİ ÇİFTÇİNİN REHBERİ

TARGEL PERSONELİ ÇİFTÇİNİN REHBERİ

 

Toplantıda işlenen konular gidilen köyün çiftçilerinin isteklerine, yetiştiricilik özelliklerine veya güncel konularına göre seçiliyor.

Bu amaçla Gülümbe köyünde ve Vezirhan Beldesi'nde çok sayıda çiftçinin katılımıyla çiftçi bilgilendirme toplantıları gerçekleştirildi.

Düzenlenen toplantılarda; Vezirhan Beldesi Ziraat Mühendisi Ceyda İbrik, "Zeytin Yetiştiriciliği, Zeytin Hastalık ve Zararlıları" Gülümbe köyü Ziraat Mühendisi Selcen Erol ise "Ceviz Yetiştiriciliği, Ceviz Hastalık ve Zararlıları konusunda bilgiler verdi. 

Çiftçiler eğitimlerden memnun kaldıklarını, Ziraat Mühendisleri rehberliğinde daha bilinçli üretim yaptıklarını dile getirdi. Çiftçilerin bahçelerinde olan hastalık ve zararlıları sorma imkanı bulduğu toplantı sıcak bir ortamda gerçekleşti.

Çiftçilerin zeytin ve ceviz bahçesine de giderek ceviz ve zeytin budama teknikleri de yerinde gösterildi. Budama zamanı ve önemi konusunda da çiftçiler aydınlatıldı.

Toplantılar çiftçilerin sorularının cevaplandırılması, istek ve temennilerinin dinlenmesiyle son buldu. Targel personeli tarafından kış aylarında çiftçi toplantılarının düzenlenmesine devam edileceği belirtildi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam