TEKİN, GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ
admin • 9 Aralık 2010 19:26:11 
TEKİN, GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

KURUMLARDAN HİÇ ŞİKAYETİNİZ YOK

 

MHP İl Başkanı Mesut Tekin basın açıklamasında şu cümleleri kurdu:

“Fahrettin Poyraz’ın pehlivan tefrikası gibi günlerce ve bölümlerce süren açıklamalarını okuduk. Özetle anladığım şu;

Sn. Poyraz; yine 1.sıradan AK parti adayısınız. Adaylığınızın AK camiada ve İlimiz genelinde büyük bir“sevinçle” karşılanacağı muhakkak.

Tabii ki siyaset yapmaya çalışıyorsunuz ama manevra sahanız oldukça dar. Üniversite-Bazı STK’lar ve bürokratlar üçgeninde sıkışıp kalmışınız.12 belediyenizden-belediye başkanlarınızdan-meclis üyelerinizden-il genel meclisinizden-İl sağlık müdürlüğü ve personelinden-il ve ilçe milli eğitim müdürleri ve personellerinden daha çoğaltabileceğim birçok kurumdan hiç şikâyetiniz yok.

 

 

HALKIN BİLGİSİ DAHİLİNDE OLMAYAN ŞEYLERE GÜNDEME TAŞIYOR, SANAL GÜNDEM OLUŞTURUYOR

 

Pireyi deve yapmakta o kadar iyisiniz ki; Bilecik halkının hiç umursamadığı hatta haberinin olmadığı üniversite konsey seçimini gündeminizin 1.maddesi yapmışınız.

Bu seçimi bahane ederek de üniversite eğitim kadrosunu paylamış hatta mensup olduklarını düşündüğünüz siyasi görüşlerini de ifşa etmişiniz.

 

ARAŞTIRMACI GAZETECİ OLSANIZ

ÖDÜL ALIRSINIZ

 

Kuşkusuz gazeteci olsaydınız araştırmacı gazetecilik dalında ödül alırdınız. Sanal âlemdeki yazışma ve fotoğrafları da dikkatle takip ettiğinizi de bu vesile ile öğrenmiş olduk.

Tabii ki teknik takip – dinleme, izleme ve açık etme konusunda tartışmasız üstünlüğü olan bir siyasi ekipsiniz.

Gazabınıza uğrayan bu eğitimcilerin iltifatınıza mazhar olmak için ne yapmaları gerekir? Eşleri hanımefendilerin AK parti kadınlar koluna başkan ya da nefer olarak çalışmak üzere müracaatları tarafınızca nasıl karşılanır? 

 

BOZÜYÜKLÜLER REKTÖRE Mİ OY VERDİ DE SORUMLU O OLUYOR

 

Bozüyük ün can çekiştiğine katılmıyor, sigortalı sayısının 14.000 olmasıyla övünüyor ilçeye fakülte gelmemesini de sn. rektöre bağlıyorsunuz.

Sanırım Bozüyük Terakki caddesinde işler iyi. Binlerce sigortalının kaçının icralık olduğunu biliyor musunuz? Kaç bin banka kartı takipte? Kaç bin kişi borcunu yeni bir borçla kapatıyor? Kaç bin çiftçi kullandığı zirai kredi için kaç bin dönüm arazisini ipotek ettirdi? 75.yıl ilköğretim okulunun üniversiteye devri niye gerçekleşmedi? Bu işi kim takip edecek? danışmanlarınız ne iş yapar? Bozüyüklü rektöre mi oy verdide sorumlu o oluyor? Bozüyük stk seçimlerinde başkanların ve yönetimlerin ak partili olması için uğraştığınızı ve Bozüyük spor yönetiminde bile MHP’lileri istemeyip partizanca davrandığınızı yakinen biliyor onun için STK’larda siyasete soğuk bakıyor gibi yapmanızı gayri ciddi buluyorum. 

Sağlık politikanız ve muayenehanelerle ilgili uzun uzun anlattıklarınızı okuduk ve dinledik.

 

KPSS SORULARINI ÇALINMASINI

DERSHANELERE ONCA PARA VEREN

İNSANLARIN ÖNÜNDE AÇIKLAYIN

 

KPSS imtihanlarındaki soruların çalınması ile ilgili olarak da uzun bir açıklama yapar mısınız? Hatta bu açıklamayı üniversitede talebelerin yanında ya da senelerce imtihana girdiği halde kazanamayan Bilecikli gençlerin önünde veya gelirinin önemli kısmını dershaneye yatıran velilerle yapmalısınız ki daha anlamlı olsun belki size soru sormak isterler. Gasp edilen bu soruların sadece yandaşlara verildiği doğrumu? Bu hırsızlık kaç yıldır yapılıyor ve kaç bin kişi üniversitelere ve memuriyete giriş yaptı? Bu memur ve talebelerinde facebook’leri takip ediliyor mu? Onlarda hangi siyasi partinin amblemi var?

             Almanya’da cami avlularında Müslüman Türk evlatlarından zekât ve sadaka toplayıp bunların gasp edilmesi ile ilgili yine Alman mahkemelerince suçlu bulunan deniz feneri davası ve sanıkları ile ilgili bir şey söylemeyecek misiniz? Bu dava niye hızlandırılmıyor? Duble yol çalışmalarını anlattığınız gibi bu davayı da anlatsanız da dinlesek.

           Türkiye de en büyük sorunun aydın ihaneti olduğunu söylemiş ve dolandırıcıların hep okumuş insanlardan çıktığını iddia etmiştiniz; size katılıyor ve hak veriyorum Bütün “dolandırıcılar” okumuşlardan çıkıyor.

Belediyelerinizin ve bürokratlarınızın yolsuzlukları ve usulsüzlükleri karşısında onları ilahi mahkeme ile korkutmak yerine gerekeni yapmanız temennisi ile 

"Şehrullahi'l-Muharrem" olarak meşhur olan, yani "Allah'ın ayı Muharrem" olarak bilinen Muharrem ayının hepimize bolluk ve güzellik getirmesini diliyor saygılar sunuyorum.

 

“SATIŞ SÜRESİNCE OLUŞAN

ÜÇ GRUP VAR”

 

Eski Belediye Binasının satışıyla ilgili görüşleri sorulan Tekin: Bu süreçte halk üçe bölünmüş durumda. Bir satışa muhalif olanlar, iki sessizce tepki vermeden bir kenarda izleyenler, üç satışı isteyen ama sesi en cılız çıkan grup.

Doğrusu Belediye Binasının ve sinemanın arsa olarak satışı gerçekleştirilmiş. Buranın gerçekten ederi hakkında bir fikrim yok. Bu konu gündemi çok meşgul ediyor. İnsanlarımız bu konuda çok hassas. Benim sayın başkana önerim, son dönemde girdiği benim de takdir ettiğim açılım projesi gibi bu konunun detaylarını da izah etmesi. İnsanların hassasiyetlerine kulak vererek, sayısal çoğunluğa güvenip biz satabiliriz düşüncesinden ziyade, bir mutabakat zemini araması lazım.

Tabi şu da var. 11’de 11 projesini gerçekleştirmek için mali kaynak lazım. Bu da bir gerçek. 11’de 9 ya da 8 olabilmesi için de belki bu satıştan elde edilecek paraya ihtiyaç var. Belediyenin mali durumunu bilmiyoruz.” dedi.

 

“BİZ BAŞKAN’I SADECE

DİNLEDİK. BU ONAYLADIK

ANLAMINA GELMEZ”

 

Bir gazetecinin ‘Yağcı’nın ziyareti sırasında 11’de 11 projesini desteklemiştiniz. Eski Belediye Binasının satışını da destekliyor musunuz’ sorusuna Tekin: “biz Başkan Yağcı ziyaretinde sadece sözlerini nezaketen dinledik misafirimiz olarak. Bu görüşlerini onayladığımız anlamına gelmez” dedi.

Belediye Binasının satışıyla ilgili şunları diyebilirim. Belediye başkanımızın bu satışı anlatamadığı ve kamuoyunu ikna edemediği kanaatindeyim. Genel olarak Başkanın bir anlatım ekibinin olmadığını görüyorum eski bir belediyeci olarak.

 

“SESİ EN CILIZ ÇIKAN GRUP,

SATIŞI YAPAN GRUP”

 

Satışı yapan ve iktidarı temsil eden grup sesi en cılız çıkan hatta hiç çıkmayan grup. Bu satış niye yapıldı anlatmaları gerekir kanaatindeyim. Biz muhalefet olarak eleştiriyoruz ama yaptırım gücümüz yok. Bu noktada siz muhalefetsiz bir iktidarız satırız görüşü ortaya çıkmamalı. Bu durum toplumda derin fay hatlarının oluşmasına kamplaşmalara sebebiyet veriyor. İnsanlar dinlenmeli fikirlerine değer verilmeli. Emlakçılardan, Sivil Toplum Kuruluşlarından, Ticaret Odası’ndan fikir alınabilirdi satış fiyatına dair. Belediyeler zaman zaman yer satabilirler. Belediyenin mali portresini bilmiyorum. Başkan bir çok projenin parasının kasalarında mevcut olduğunu söylemişti. Bu koşullarda ben olsam satmam. Daha farklı değerlendirmeye gayret ederim.

 

“TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİNİN

TEK SİYASİ ADRESİ MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ’DİR”

 

Mesut Tekin, AK Parti İl Başkanı Ramazan Kurtulmuşun “Milliyetçiyim diyenler, milliyetçiliğimizi örnek alsılar” sözleri üzerine şu yorumu yaptı:

“Milliyetçilik renginin değişik tonları olan bir siyasi görüş. Başkan konuşmasında memleketin yollarının yapılmasını, köprülerinin yapılmasını hatta Vezirhan’daki hanın yapılmasını milliyetçilik kapsamında değerlendirdi.

Eline Türk Bayrağı alıp sallamakta bir nevi milliyetçiliktir. Türk milliyetçiliğinin tek adresi milliyetçi hareket partisidir. Biz Türkiye milliyetçiliği değil, Türk milliyetçiliği esas alan, bunu parti programı haline getirip, bu zeminde siyaset yapan. Bütün dünyayı Türk bakış açısıyla formüle eden bir siyasi anlayışız. Biz sadece kendimizi sadece Türkiyeli olarak tabir etmiyoruz.” Hasan GÜNER

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments