TEKİN’DEN SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ
admin • 10 Haziran 2011 14:02:27 
TEKİN’DEN SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ

 

24. dönem milletvekili seçimlerinin, MHP olarak güzel bir seçim dönemi geçirdiklerini belirten Tekin, bu süreçte basınında itidalli olmasını istedi.
Tekin şöyle devam etti. “Genellikle siyasilerin itidalli olması yönünde böyle beklenti olarak kendi adıma değerlendiriyorum. Fakat basınında itidalli olmasını rica ediyorum. Geçtiğimiz günlerde burada Başbakanın afişi yırtılması durumu oldu. Söyleyeceğim sözlerin sansür olarak değerlendirilmemesini istiyorum.
Basınında bir filtresi olması gerekiyor. Her şeyi haber yapmaya kalkışılırsa bu sefer kışkırtmaya ve tahrik etmeye sebep veriyor. Başbakanın, CHP’nin MHP’nin afişleri yırtıldı. Buda karşılıklı reaksiyona neden oluyor. Bunlar müfradit hadiseler. Ben hep söylüyorum bütün partilerin genel başkanların resimleri, afişleri bizce dokunulmaz. Maalesef böyle durumlar her yerde oluyor. Seçime az bir zaman kala basın mensupları arkadaşlarımızdan buna dikkat etmesini rica ediyorum.” dedi.
“Sandıktan kim çıkarsa tebrik ederim”
Tekin, biz tabi ki bir duruşu, siyasi görüşü temsil ediyoruz. Ama bunun ötesinde de demokrat insanlarız. Ben doğru bildiğimi savunmakla mükellefim. Ama milletin idaresine de güveniyorum.  12 Haziran akşamı sandıktan kim çıkarsa, gider tebrikte ederim şeklinde konuştu. 
“Bahattin bey Bilecik siyasetçisidir”
MHP Bilecik Milletvekili adayı Bahattin Şeker hakkında kısa bir açıklama yapan MHP Bilecik İl Başkanı Mesut Tekin şunları söyledi. “ Bahattin bey ile bu zamana kadar karşı görüşlüydük. Ama yan yana değilken şu konuda hep hakkını verirdik. Bahattin bey Bilecik siyasetçisidir. Herkese kapısı açık olan hayırsever bir insan. Ben bakan oldum deyip te seçim bölgesi olan Bilecik ve Bozüyük ile irtibatını hiç kesmedi. Bu yönü ile takdir edilecek bir insan. İnsanlar ile rahat diyalog kurabiliyor. Şuanda mazbataya sahip olup ta yanına gidemediğimiz vekillerimiz var bizim. Tabi vatandaş bunu kıyaslamaz mı? Yani son derece ayrıştırmacı, insanlara tepeden bakanlar var. Bu durumu vatandaşlarımız görüyor ve değerlendiriyor.” dedi.
 
guest
4 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
levent kaya
11 yıl önce

yaa sen – yaa sen kimsin mesut tekin işin gücün açıklma yapmak laf atmak sağa sola saldırmak kndi işine bak önüne bakk

fuat karadana
11 yıl önce

mesut bey önüne bakmış siz nere baktınız – Mesut bey önüne bakarak gördüklerini yazmış dosdoğru peki ya siz havayamı bakıyordunuzki görmüyorsunuz önünüzü

kutalmış aktürk
11 yıl önce

ya siz kimsiniz? – Muhalefetin olmadığı yerde demokrasi olmaz burası iran ya da suriye değil.Yoksa ülke böyle mi olsun istersiniz?Baas anlayışı ile mi ülke idare edilsin istersiniz?Beşbin yıllık maziisi olan bir millet çöl bedevilerinin anlayışı ile yönetilemez.İşte bu yüzden muhalefet muhalefetliğini yapacak yoksa tek parti seçime girsin hiç kimse hiçbirşey söylemeden dört yılda bir seçim yapıp seçimi erzak ve kömürle renklendirip işimize mi balalım ey benim ağarrmış aklanmış, paklanmış kardeşim

Ak genç...
11 yıl önce

Evet Tekin siz kimsiniz?? – Bu millet akpye %50 oy verdi diye hazımsızlık başlamış. Belli oldu tekinin sözlerinden. Ama siz bu şekilde çamur at izi kalsın siyasetiyle bir yere varamazsınız. Ancak böle baraj semalarında dolaşırsınız. ve siz ait olduğunu yavru muhalefetliğe de ancak bu dönemde devam edersiniz. Siz böyle devam edin…
Bu arada sizin kim olduğunuzu da anladık siz ancak ve ancak bu millete yavru muhalefet olursunuz! Uyanın artık uyanın…