TELEFON KABLOLARINI ÇALDILAR
admin • 11 Aralık 2010 20:40:44 
TELEFON  KABLOLARINI ÇALDILAR

 

Jandarma ekiplerinden yapılan açıklamada; “Türk Telekom Müdürlüğü personeli tarafından, 04 Aralık 2010 günü saat 23.45 sıralarında, Söğüt ilçesi Rızapaşa köyüne giden telefon hatlarından kopma sinyali alındığı bildirilmiştir. Bunun üzerine, kablo hırsızlığı yapılabileceği değerlendirilerek olay yerine devriye görevlendirilmiş, aynı zamanda köy muhtarına bilgi verilerek telefon hatlarını kontrol etmesi istenmiştir. Devriye olay yerine intikal ederken, köy muhtarı ve bir aza telefon hatlarını kontrole başlamış, bu esnada yol kenarındaki ağaçların arasından çıkan bir kamyonet hızla kaçmaya başlamış, muhtar ve aza aracın çıktığı yere geldiklerinde kesilmiş kabloları görmeleri üzerine kaçan aracı takip etmişler, devriye komutanına da bilgi vermişlerdir.

Takip sırasında aracın Zemzem iye köyü istikametine dönmesi üzerine, muhtar tarafından, Zemzemiye köyünde oturan askerlik arkadaşı telefonla aranarak durum anlatılmış ve yolu kapatmaları istenmiştir. Muhtarın arkadaşı yola iki adet aracı koyarak yolu kapatmış, şüpheli araç durdurulmuş, birkaç dakika sonra da muhtar ve Jandarma devriyesi bölgeye gelmiş ve şüpheli (4) kişi yakalanmıştır. Araç içerisinde bakır kabloların kesilmesinde kullanılan (1) adet bıçak bulunarak C.Savcısının talimatıyla muhafaza altına alınmıştır.

Kabloların kesildiği bölgede Olay Yeri İnceleme Timi tarafından yapılan araştırmada, (1) adet metal merdiven. (1) adet tel kesme makası, (1) adet sigara izmariti ve kesilip rulo haline getirilmiş kablolar bulunmuş, ayrıca (1) adet araç lastik izi tespit edilerek muhafaza altına alınmış,-araç lastik izinin ele geçirilen araç ile benzerlik gösterdiği tespit edilmiştir.

Elde edilen delillerle birlikte adliyeye sevk edilen (4) şüpheli 05 Aralık 2010 günü sevk edildikleri Sulh Ceza Mahkemesince tutuklanarak cezaevine konulmuştur.

Bu olaydan sonra, 06 Aralık 2010 günü Zemzemiye köyü muhtarı tarafından yapılan kontrolde köyün su deposuna ait elektrik trafosunun belirsiz bir tarihte çalındığı tespit edilerek Jandarmaya bildirilmiştir. Bu olayı da tutuklanan şüphelilerin gerçekleştirmiş olabileceği değerlendirilerek, şüphelilerden S.K’nin Eskişehir'de bulunan iki ayrı hurda dükkanında yapılan aramalarda bakır kablo parçaları ile parçalanmış ve preslenmiş elektrik trafosu ele geçirilmiş ve bu trafonun köyden çalınan trafo olabileceği teşhis edilmiştir. Ele geçirilen malzemeler muhafaza altına alınmış, O.Savcısının talimatı doğrultusunda S.K'nin ortağı olan D.A'nın ifadesi alınarak serbest bırakılmıştır.

Jandarma ve vatandaşlarımızın aktif işbirliği ve dayanışması sonucunda iki ayrı hırsızlık olayı aydınlatılmıştır.

Suç ve suçlulukla mücadelede her zaman kolluk kuvvetlerimizin yanında oları ve desteğini esirgemeyen değerli vatandaşlarımıza teşekkür eder şükranlarımızı sunarız.” denildi.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments