Tıp Bayramı Dolu Dolu Kutlanacak

Tıp Bayramı Dolu Dolu Kutlanacak

 

Kahvaltıda 14 Mart Tıp Bayramı kutlamalarında gerçekleşecek faaliyetler hakkında bilgi verildi ve sağlığa ilişkin genel konular görüşüldü. İl Sağlık Müdürü Mehmet Ali Fidan yeni hastane yeri ile ilgili bilgi verdi.           

Tıp Bayramı dolu dolu kutlanacak

Bilecik Tabip Odası Başkanı Dr. Ethem Dağlı, 11 Mart’ta başlayacak olan Tıp Bayramı dolayısıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştirileceğini belirtti. Dağlı, bu etkinliklerin Bilecik Tabip Odası, İl Sağlık Müdürlüğü ve Bilecik Kamu Hastaneleri Birliği’nin ortak çalışması olacağını söyledi. Salı günü başlayacak olan etkinliklerle haftayı etkin bir şekilde kutlamayı düşündüklerini ifade etti. Salı günü hekimlere ücretsiz sinema gösterimi olacağı, Çarşamba günü Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda Sanat Müziği konseri olacağı, Perşembe günü çelenk koyulacağı ve Vali Halil İbrahim Akpınar’a bir ziyaret gerçekleştirileceği belirtildi. Devamında Bilecik Kamu Hastaneleri Birliği tarafından organ bağışı konulu bir panel düzenleneceğini aktardı. Perşembe akşamı da Orhangazi Camii’nde sağlık şehitleri anısına bir mevlit okutulacağını söyledi. Haftayı da Cuma günü hekimlere ve sağlık çalışanlarına yönelik bir yemek verileceğini kaydetti. Haftayı kutlarken sağlıkçıları ön plana çıkarmayı amaçladıklarını belirtti.

                İl Sağlık Müdürü Dr. Fidan da, sağlık çalışanlarının yanında olduklarını hissettirmek amacıyla ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddete duyarlı olunmasını vatandaşlara anlatmak adına bazı etkinlikler yapılacağını kaydetti.

Sağlık çalışanları da bu toplumun bir parçası

Genel Sekreter Dr. Yılmaz, hekimlerin, sağlık çalışanlarının da bu toplumun birer parçası olduğunu, onların da kendi sorunları, sıkıntıları olabileceğini dile getirdi. Ama profesyonellikten ödün vermeden işlerini yapmaya çalıştıklarını ifade etti. Hafta boyunca sağlık çalışanları olarak halkla kaynaşmak istediklerini söyleyen Dr. Yılmaz, 13 Mart’ta Bilecik Devlet Hastanesi’nde 15 Mart’ta Bozüyük Devlet Hastanesi’nde kan bağışı kampanyası gerçekleştireceklerini belirtti. Kampanyanın 10.00-16.00 saatleri arasında olacağını ekledi. Organ bağışı konusunun çok önemli olduğunu vurgulayan Dr. Yılmaz, o amaçla organ bağışı ile ilgili panel düzenleyeceklerini söyledi. Bir de 28 Şubat 2013 tarihinde Bilecik’e 13 tane doktorun atanacağını söyleyen Dr. Yılmaz, atamaların gerçekleştiğini, doktorların Mart sonu ile 15 Nisan tarihleri arasında başlamalarını beklediklerini ifade etti.

Hastanenin yerinde değişiklik yok

     İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Ali Fidan, Bilecik’e yapılacak olan yeni devlet hastanesinin yerinde hiçbir değişiklik olmadığını belirtti. Belirlenen ve yaklaşık 100 dönüm olan arazinin kamulaştırma çalışmalarının halen devam ettiğini kaydeden Dr. Fidan hastanenin yapılması düşünülen yerin çevresinde sanayi tesisleri ile ilgili sorulan soruya, “Hastane yapılacak yere en yakın fabrika binasından 250 m uzaklıkta olması gerektiğine dair bir rapor hazırlandı. Bu doğrultuda biz de yeni hastane projesinin 250 m en yakın fabrikadan çekilerek projelendirilmesi için Sağlık Bakanlığı’na ilettik. Onlarda proje üzerinde tadilat yaparak bize geri dönecekler. 250 m en yakın fabrikadan çekilecek.” dedi. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam