TSO’DAN ’’GİRİŞİMCİLİK’’ KONFERANSI
admin • 10 Kasım 2010 12:46:33 
TSO’DAN ’’GİRİŞİMCİLİK’’ KONFERANSI

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Normal Tablo”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:”Times New Roman”;
mso-ansi-language:#0400;
mso-fareast-language:#0400;
mso-bidi-language:#0400;}

Özünlü, Bilecik TSO Toplantı Salonu'nda, Global Girişimcilik Haftası nedeniyle düzenlenen "Girişimcilik" konferansında yaptığı konuşmada, iş dünyasının kadın girişimciler konusunda bir şeyler yapılması gerektiğini belirterek, girişimcilik oranının artmasının ekonomiye katkı sağlayacağını kaydetti.
     Girişimcilik oranının artmasının ülkede kişi başına düşen milli geliri de artıracağını da ifade eden Özünlü, şöyle konuştu:
     ''Bizim öncelikli hedefimiz Türkiye'de girişimcilik oranını artırmak. Girişimciliğin artması hem ekonominin gelişimine katkı sağlarken, en önemlisi de işsizliğin azalmasına etki eder. Ekonomik kriz ortamında işsizlik sorununun çözümü için girişimciliğin gündeme getirilmesi çok önemlidir.''
     TOBB Bilecik İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Zuhal Mansfield de girişimcinin patron adayı, ikinci en iyi adam, ekibin bir parçası ve işçi, memur adayları olduğunu anlatarak, şunları söyledi:
     ''Girişimci denilen insan SWOT analizi ve zaman planlaması yapabilen insandır. Gelecek beklenmez, gelecek tasarlanır. Karşımızdakinin değişmesini beklemeden kendimizin değişmesi gerekir.''
     TOBB Bilecik İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Fikret Karaçalı da her zaman genç girişimcilerin yanlarında olduklarını bildirdi.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments