TSO’dan tam destek
admin • 27 Ekim 2010 20:11:56 
TSO’dan tam destek

 

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Normal Tablo”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:”Times New Roman”;
mso-ansi-language:#0400;
mso-fareast-language:#0400;
mso-bidi-language:#0400;}

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, 2011’in “Bilecik Yılı” olması için çalıştıklarını belirterek, sanayici ve iş adamlarından da bu çabaya destek olmalarını istedi.   

 

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Başkan Yardımcısı Osman Gezgin ve Belediye Meclis üyeleri Süleyman Özdemir, Ali Öktem, Yıldız Havadar, Mine Geyik ve Rüjdi Şentürk ile birlikte Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası’nı (TSO) ziyaret etti. 

Bilecik TSO Meclis Başkanı Erdal Erşan ve Bilecik TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özünlü tarafından karşılanan Başkan SelimYağcı, TSO’nun aylık olağan Meclis toplantısına da katılarak, belediyenin çalışmalarına ilişkin bilgi verdi.

 

“2011 BİLECİK YILI OLACAK”

İlk olarak Bilecik Belediyesi’nin 2004-2010 yılları arasındaki çalışmalarını başlıklar halinde anlatan Başkan Selim Yağcı, daha sonra da 2011 ve gelecek yıllarda gerçekleştirilecek projeleri içeren görsel bir sunum yaptı. 2011 yılının yapılacak yatırımlarla “Bilecik Yılı” olması için çaba harcadıklarını kaydeden Başkan Selim Yağcı, “Şehirlerarası Otobüs Terminali,  Kültür ve Kongre Merkezi, Bilecik Alışveriş Merkezi, Atıksu Bertarafı, Katı Atık Tesisleri, Karasu Vadisi Projesi ve Hamsu Projesi” hakkında ayrıntılı bilgiler verdi.

Şehirlerarası Otobüs Terminali yapımına kamulaştırmaların ardından başlanacağını kaydeden Başkan Selim Yağcı, kamulaştırmaların da büyük oranda tamamlandığını söyledi. Hamsu ve Karasu Vadisi’nde yapılacak rekreasyon çalışmaları için altyapı hazırlıklarının sürdüğünü belirten Başkan Selim Yağcı, atık tesisleri için de fizibilite çalışmasına devam ettiklerini ifade etti.

Bilecik’e gerçek bir kent vizyonu kazandıracak projeleri, Belediye öncülüğünde, ancak kentin bütün kurumlarının işbirliğiyle hayata geçirmek istediklerini anlatan Başkan Selim Yağcı, “Ticaret ve Sanayi Odamız da ilimizdeki en etkin kurumlarımızdan biri. Sanayicilerimiz ve iş adamlarımız bugüne kadar hep Bilecik’in yanında oldu, sorunların çözümü için ellerini taşın altına koydu. Biz de her zaman iş dünyamızın yanındayız. 2011’in Bilecik’in yatırım yılı olması için gayret gösteriyoruz. Bu gayretimizde iş dünyamızı da yanımızda görmek istiyoruz” diye konuştu.

 

BİLECİK TSO’DAN DESTEK MESAJI

Başkan Selim Yağcı’nın sunumunun ardından açıklamalarda bulunan Bilecik TSO Meclis Başkanı Erdal Erşan, belediyenin çalışmalarını takip ettiklerini ve Bilecik için yapılacak her güzel işte sonsuz destek vermeye hazır olduklarını söyledi.

Bilecik TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özünlü de Başkan Selim Yağcı ve beraberindeki heyetin ziyaretinin son derece memnuniyet verici olduğunu kaydetti. Özünlü, Bilecik’in 2003 yılındaki durumu ile bugünkü durumu karşılaştırıldığında, kentte büyük gelişmelerin olduğunu belirterek, bu doğrultuda Belediye’nin de büyük işlere imza attığını söyledi. Özünlü, TSO olarak bundan sonra hayata geçirilecek projelerde de her türlü katkıyı sağlayacaklarını ifade etti. 

 

AVM PROJESİ KONUŞULDU 

Bilecik TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hakkı Aynur ile 2011 yılı yatırım planları arasında yer alan Bilecik Alışveriş Merkezi projesine değindi. Aynur, bu projeye kendilerinin de vakıf olduğunu ve iş adamlarının da katkı sağlaması gerektiğini kaydetti. Başkan Selim Yağcı da bu sözler üzerine, “Siz, bizlere duracağımız yeri söyleyin; önümüzde ol derseniz önünüzde, yanınızda derseniz yanınızda, arkamızda durun derseniz arkanızda oluruz” dedi.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments