“TUTUM, YATIRIM VE TÜRK MALLARI” HAFTASI KUTLANDI
admin • 17 Aralık 2015 15:00:34 
“TUTUM, YATIRIM VE TÜRK MALLARI” HAFTASI KUTLANDI

“TUTUM, YATIRIM VE TÜRK MALLARI” HAFTASI KUTLANDI

Kozabirlik İlkokulu tarafından Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası Kutlama programı düzenlendi. Okul bahçesindeki programa, okul öğrencileri, öğretmenleri ve veliler katıldı.Etkinlik 2A sınıfı öğrencilerinden Eren Engin’in “Yerli Malı ve Tutum” adlı şiirini okumasıyla başladı. Daha sonra 2B sınıfının semazen gösterisiyle devam etti ve izleyenlerden büyük alkış aldı.

 

Okulun müzik öğretmeni olan Randavahde günün anlam ve önemini belirten konuşmasında Bilecik'in güzelliklerinde bahsettiklerini belirterek, “Bilecik harika bir şehir, şehrin tarihini, okullarını ve özellikle Kozabirlik İlkokulu'nu seviyorum. Gerçekten, idarecileri, öğretmenleri ve görevlilerine teşekkür ederim. Umarım gittikçe daha iyi olur. Bilecik halkı çok kibar ve iyi kalpli.

Herkes bizim gibi misafirlerine, çorbasını bizimle paylaşmak isteyen herkese teşekkür etmek istiyorum. Türkiye ve Bilecik'te bize yardımcı olan herkese, belediye başkanımıza, vali beye yöneticilere, öğretmenlere ve çalışan bütün görevlilere çok teşekkür etmek istiyorum. " dedi.

 

Mercan: “Biz bu kültür yozlaşmasını nasıl önleyebiliriz?”

Okul müdürü Ahmet Mercan ise “Eski kültürümüzü, Türk mallarını çocuklarımıza aktarmak. Bu kültürde yaşayan insanlar şu andaki dönemde bir kültür yozlaşması var. Biz bu kültür yozlaşmasını nasıl önleyebiliriz? En güzel haftada Türk Malları Haftası, tutum ve verimlilik haftası ” diyerek şunları aktardı:

“Kendi kültürümüzü, yaşayışımızı çocuklara aktarmak adına çorba dağıtılır. Biliyorsunuz ki bu bir aştır, eskiden camilerin çıkışlarında olurdu. Devam ettirmek, çocuklarımıza aktarmak istedik” ifadelerini kullandı.

Program Okul Aile Birliği’nin çorba ikramı ile sona erdi. CANER ALKAN

 

 

 

 

 

 

 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments