TÜZÜN BOZÜYÜK’TEN SESLENDİ

TÜZÜN BOZÜYÜK’TEN SESLENDİ

“Bozüyük’ün milletvekili Yaşar Tüzün’dür”

7 Haziran genel seçimlerinde Bozüyük’te birinci çıkan Cumhuriyet Halk Partili Yaşar Tüzün, Bilecik’teki teşekkür konuşmasını yaptıktan sonra yüzlerce araçla Bozüyük’e geldi.

 

Cumhuriyet meydanındaki binlerce kalabalığa hitap eden Tüzün, Bozüyük’ün milletvekilsiz kalmayacağını vurgulayarak “Bozüyük’ün milletvekili Yaşar Tüzün’dür” dedi.

Bilecik’te, 2011 seçimlerdeki emaneti geri aldıklarını kaydeden Tüzün konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

“Bozüyük CHP’yi  birinci parti yaptı”

“Bugün Türk milletinin makus talihini yendiği bu kutsal topraklarda bir zafer daha kazandınız. İnandık, birlikte olduk, bu birlikteliğimiz sandığa taşıdık ve CHP’li olan olmayan bütün Bozüyük CHP’yi Bozüyük’te birinci parti yaptı. Bu mücadelemiz,  birlikteliğimiz, inanarak, isteyerek zafere taşıdık. Zaferiniz kutlu olsun Bozüyük. Dün burada yapmış olduğum konuşmada demiştim ki, geçmişte hangi siyasi partiye oy vermişseniz vermişsinizdir, hem laik demokratik Cumhuriyet’in kurucusu hem de Bozüyük’ün bir evladına sahip çıkmanızı istemiştim. Bunu bugün gerçekleştirdiniz, size yürekten teşekkür ediyorum. 3 gün sonra mazbatamızı aldıktan sonra sizleri TBMM’de Bozüyük’ün bir milletvekili olarak temsil edeceğime inanmanızı istiyorum. Bozüyük milletvekilsiz kalmayacak. Bugüne kadar nasıl parlamentoda Bozüyük’ü, sizleri gerçekten temsil ettiysek, bundan sonra da etmeye devam edeceğiz.

 

“Bozüyük milletvekilsiz değildir”

Bu saatten sonra bugüne kadar parlamentoda Bilecik’i temsil eden ve milletvekilliğimizi yapan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Seçimlerde, kampanyada, bana söylenen lafların siyasette kalmasını istiyorum, çünkü ben hiçbir aday arkadaşıma nezaketsizlikte bulunmadım. Zannediyorum bir koalisyon hükümeti gözüküyor. İnşallah bu koalisyon ortaklığında sizleri daha yüksek makamlarda temsil etmenin onurunu, mutluluğunu ve gururunu birlikte yaşayacağız. Görev yaptığım sürede sizleri en iyi şekilde temsil edeceğimden en ufak bir kuşkunuz olmasın. Bozüyük milletvekilsiz değildir, Bozüyük’ün milletvekili Yaşar Tüzün’dür. 2011’de zaten bu mazbatayı emanet etmiştik, bu akşam bu emaneti geri aldık. Bu kutsal emaneti parlamentoda sizler adına en iyi şekilde yerine getireceğim.”dedi. Tüzün’ün konuşmaları sık sık “Bozüyük seninle gurur duyuyor” sloganlarıyla kesildi.

Tüzün’ün konuşmasının ardından binlerce partili şehir içinde konvoy yaparak sevinç gösterilerinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam