Tüzün: Hedef İki Vekil
admin • 23 Ocak 2011 00:43:32 
Tüzün: Hedef İki Vekil

HASAN GÜNER
“11 Ocak 2011 tarihinde partimiz bir genelge yayınlayarak boşalan il başkanlığı koltuklarına örgütten sorumlu il başkan yardımcılarının vekâleten oturmalarını istedi. Ben de kadro boşluğu yaşanmaması için il başkanı oldum” diyen Sedat Bayam, belli kişilere yönelik değil, ülke için siyaset yaptıklarını belirtti.
Hiçbir CHP’linin saltanat heveslisi olmadığını belirten Bayam, “Yerel basındaki saptırmalar bilgi kirliliğidir. Hedefimiz 2 milletvekilidir. Hazinemiz insandır ve bu hazine bizi iktidara taşıyacaktır.” dedi.
Bayam konuşmasının devamında şu cümleleri aktardı:
Cumhuriyet Halk Partisi İl örgütü olarak bizler; kimseyi ötekileştirmeden, ayrıştırmadan, inanç veya etnik kökenine göre sınıflandırmadan, her nerede yaşıyor olursa olsun yanında olma, elini tutma ve sıkıntılarını paylaşma adına bir seçim çalışmasına başlarken yapılan yorum ve asılsız haberlerden duyduğumuz üzüntü ve çekincelerimizi paylaşarak kamuoyunu bilgilendirmek istedik.
Son bir hafta içinde il Başkanlığımızın, Milletvekilimiz Sayın Yaşar Tüzün’ün, Milletvekilliği aday adaylığını açıklamış bulunan Sayın Erdoğan Tüfenkçi’nin bir bilgilendirmesi veya açıklaması olmadan yerel basınımız, köşe yazıları, gerçekte var olup olmadıkları belli olmayan köşe yazarları tarafından üstümüze yapıştırılmak istenen konularla ilgili gerçek ve birincil ağızdan bilgi vermek için buradayız.
Cumhuriyet Halk Partisi Merkez Yönetim Kurulu 03 Ocak 2010 tarihinde yaptığı toplantıda Seçim döneminde Milletvekili aday adayı olmayı düşünen İl Başkanı ve İl Yönetim Kurulu üyelerinin, İlçe Başkanı ve İlçe Yönetim Kurulu üyelerinin, Belde Başkanı ve Belde Yönetim Kurulu üyelerinin yönetimlerde bir kadro boşluğu yaşanmaması için 10 Ocak 2010 tarihine kadar görevlerinden ayrılmaları konusunda tavsiye kararı almış, kararı 04.01.2011 tarih ve 2011/2 sayılı genelge ile örgütlere bildirmiştir.
İl Başkanımız Sayın Erdoğan Tüfenkçi de söz konusu genelge gereği 10 Ocak 2011 tarihinde il başkanlığı görevinden istifa ederek siz basın mensupları önünde CHP il örgütüyle birlikte bir açıklama yapmış, genel seçimlerde partimizden milletvekili aday adayı olduğunu belirtmiştir.
Tüzüğümüz gereği adaylık isteği ve açıklaması her CHP üyesinin en doğal hakkıdır.
Sayın Tüfenkçi’nin istifasının ardından basında çıkan “ İstifa Etti mi? Ettirildi mi?” şeklindeki haber ve ötesinde yine basında yer alan yakışıksız yorumlar hem aday adaylığını açıklayan Sayın Tüfenkçi’yi hem de bundan sonra aday adaylığını açıklayacak olası parti üyelerimizi çirkin bir yaklaşımla karşı karşıya bırakmaktan öte bir anlam taşımamaktadır.
CHP Merkez Yönetim Kurulunun tavsiye kararı gereği yayınlanan genelge ile Ülke genelinde Milletvekili aday adayı olmayı isteyen İl başkanlarının istifa etmelerinden sonra il yönetim kurullarında oluşan boşluğun giderilmesi amacıyla Genel Merkezimizin 11.01.2011 tarih ve 2011/3 sayılı genelgesi ile boşalan il başkanlıklarına her ilde Örgütten sorumlu il başkan yardımcılığı görevinde bulunan il yönetim kurulu üyesinin vekâlet etmesi tüm örgütlere bildirilmiştir.
Bu genelge üzerine ilimizde CHP İl yönetim kurulu üyesi ve Örgütten sorumlu İl başkan yardımcılığı görevinde bulunan Sayın Mehmet Sedat Bayam vekâleten İl başkanlığı görevini üstlenmiştir.
Devlet kuran tarihsel misyonuyla Bilecik ve Türkiye siyasetine yön veren partimiz İl, İlçe, Belde Başkan ve yönetimleriyle. Milletvekili, Belediye Başkanı, İl Genel Meclis üyeleri, Belediye Meclis üyeleri, partilileri ve CHP’ye gönül vermiş halkımızla beraber önümüzdeki genel seçimlere yönelik hazırlıklarını sürdürmekte, kısır çekişmelerle, sığ düşüncelerle halkı kandırmaya çalışan zihniyeti dikkate almadan sağlam ve kararlı adımlarla yoluna devam etmektedir.
Cumhuriyet Halk Partisi tarihi boyunca belirli kişi ve zümrelere endeksli siyaset yapmamıştır.
Ülke yararına yapılan her çalışmada ve yapılan her seçimde elde edilen başarı partimizin Kurumsal kimliğinin başarısıdır.
Tüm kamuoyu tarafından net olarak bilinmelidir ki; Cumhuriyet Halk Partisinin en sade üyesinden yönetim kademelerine, Milletvekilinden Genel Başkanına kadar hiçbir üyesi güç odaklarının kuklası, Laik, Demokratik Cumhuriyet örgütlenmesi dışında bir örgütün üyesi ve Saltanat heveslisi olmamıştır, olmayacaktır…
CHP’nin her üyesi bu partinin belde, ilçe, il başkanlıklarında, yönetimlerin de Belediye başkanlıklarında, Milletvekilliğinde hatta Genel Başkanlığında görev alma hakkına sahiptir. Aldığı görevi de en yetkin biçimde yerine getirebilme bilinci ve sorumluluğundadır.
Yerel basında yer alan dayanaksız iddialar, saptırmalar ise bilgi kirliliğinden öte bir anlam taşımamaktadır.
Milletvekilimiz Sayın Yaşar Tüzün hakkında üretilmeye çalışılan spekülasyonlarda yersiz, parti içinde çekişme, karışıklık olduğu iddiaları da dayanaksızdır.
Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik İl örgütü olarak hedefimiz yapılacak genel seçimlerde ilimizden 2 milletvekili çıkarmaktır.
Cumhuriyet Halk Partisinin kaynağı ve hazinesi insandır ve bu hazine partimizi iktidara taşıyacaktır.

TÜZÜN’DEN MEDYAYA TEPKİ
CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, 42 il başkanının görevinden ayrıldığını, üç büyük şehir olan İstanbul, Ankara ve İzmir’e atama olduğunu diğer illerde tüzük gereği yeni il başkanları belirleninceye kadar örgütten sorumlu il başkan yardımcılarının vekâlet edeceğini dile getirerek “Bazı yayın organlarında gerçeği yansıtmayan haberler görüyorum. Başka ilden milletvekili adayı olmam söz konusu olamaz. Tüm ekibimiz görevinin başında. Erdoğan Bey demokratik hakkını kullandı. Görevinden ayrılarak aday adayı oldu. Her hangi bir pazarlığımız yoktur. Siyasette her kesimi memnun etmek imkansızdır. Parti içi bir kaos söz konusu değildir. Yenisi seçilinceye kadar yönetimde sayın Bayam olacaktır” dedi.
En az 2 milletvekili için çalışacağız diyen Tüzün, yeni il başkanları ön seçim, eğilim yoklaması ve merkez yoklaması olmak üzere 3 şekilde seçilebileceğini söyledi.

TÜFENKÇİ “KİMSE BANA ZORLA BİRŞEY YAPTIRAMAZ”
Milletvekilliği Aday Adaylığı için İl Başkanlığı görevinden istifa eden Erdoğan Tüfenkçi; “istifam ve kişiliğim ile ilgili haberler yapıldı. Beni kimse baskıyla istifa ettiremez. Hele ki CHP’de. Sağ partilerde özgürlükler sınırlı olabilir ama CHP’de bir sınır yok. Benim ve vekilimin kişiliklerinin kalitesi ispatlanmıştır. Birbirimizle yarışacağız ama adaylar belirlendikten sonra tek yumruk olacağız. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhuriyet Halk Partisine ihtiyacı vardır.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments