TÜZÜN MAZBATASINI BÜYÜK COŞKUYLA ALDI

TÜZÜN MAZBATASINI BÜYÜK COŞKUYLA ALDI

“Birçok mazbata aldım ama en fiyakalısı, en yakışıklısı bu oldu”

Merkez İlçe Başkanlığı’nda toplanan Tüzün ve partililer buradan yürüyüş yaparak adliye binasına geldiler. Yürüyüş esnasında esnafları ve halkı selamlayan Tüzün verilen destek için teşekkür etti.

Daha sonra Merkez ilçe seçim kuruluna gelen CHP’liler Ağır Ceza Duruşma salonunda toplandılar. Ağır Ceza Reisi Başkanı Halil İbrahim Aktepe kalabalığı görünce adliye binasının yeterli olmadığını belirterek bu ihtiyacın Bilecik’in 1. Sırasına yazılmasını söyleyerek bir nevi mesaj verdi. Aktepe şunları ifade etti: 

 

Aktepe: “Bilecik’in 1.sırasına yazılır herhalde”

 “Duruşma salonumuz yeterli değil. Gördüğünüz gibi adliyede de bir toplantı salonu yok. Artık bu ihtiyaç olarak Bilecik’in 1.sırasına yazılır herhalde. Ayrıntılı bir program düzenleyemiyoruz maalesef iş yoğunluğundan kusura bakmayın ama çok kısa sürede mazbatayı hazırlayıp en azından kağıt şeklinde vermeyelim, çerçeveletip layıkiyle olduğu yere verelim diye yarım saat uğraşıyoruz. En son onu başarabildik. Seçimler yapıldı, Bilecik’te hiçbir sorun olmadan sonuçlandı. Çok net bir farkla bize de itiraz gelmesine mahal vermeden, hiçbir sıkıntı çekmeden kesinleştirmesini de sağladık. Seçilen Milletvekillerine başarılar diliyorum. İnşallah güzel, hayırlı, başarılı çalışmalar yaparlar. Özellikle Bilecik için ve ülkemiz için hayırlı bir çalışma dönemi olur diye düşünüyorum.”

 

Tüzün: “önümüzdeki seçim sürecinde iki mazbata alacağız”

Aktepe’nin konuşmasından sonra Tüzün’ü yanına çağırması ve mazbatasını takdim etmesi partililer tarafından coşkulu bir şekilde alkışlandı. Tüzün yaptığı konuşmasında daha önce birçok mazbata aldığını ancak aldığı bu mazbatanın en fiyakalısı, en yakışıklısı olduğu belirterek tüm adliye çalışanlarına seçim sürecince gösterdikleri özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti: Tüzün

“29 Mart’ta parti içerisinde biliyorsunuz bir ön seçim gerçekleştirmiştik. Bu ön seçimde üç gün sonra buraya gelip Çağatay arkadaşımla birlikte mazbata almıştık. O gün iki mazbata aldık, bugün bir mazbata alıyoruz. İnşallah önümüzdeki seçim sürecinde iki mazbata alacağız. Bugüne kadar bu salonda Belediye Başkanı mazbatası aldım, Belediye Meclis Üyesi mazbatası aldım, Milletvekili mazbatası aldım, bugün bir kez daha onur ve iftiharla bu mazbatayı alıyorum. Bu seçim kampanyası döneminde il seçim kurulumuza, ilçe seçim kurulumuza, adliye çalışanlarımıza, seçim kurulu çalışanlarımıza gerçekten ilimizde olabilecek en güzel bir çalışmayı başarıyla tamamlamış bulunuyorlar. Huzurunuzda bütün seçim kuruluna, bütün adliye çalışanlarına teşekkür ediyorum. Bugüne kadar bu tür mazbataları almıştım ama en fiyakalısı, en yakışıklısı bugün oldu. İnşallah bu mazbata iktidar partisi mazbatası olur ve bu en değerli, en önemli, en güzel mazbatayı ömrümün sonuna kadar ailemle, çocuklarımla birlikte ve kuşkusuz Cumhuriyet Halk Partisi ailesi ile birlikte iftiharla, onurla taşıyacağım.” ifadelerini kullandı.

 

Milletvekili rozetini İl Başkanı Çetinkaya taktı

CHP İl Başkanı Şinasi Çetinkaya 25. Dönem Milletvekili Yaşar Tüzün’e Milletvekili rozetini taktı ve “Sayın Vekilime hakikaten demiştim ki keşke böyle bir şey yapsak dedik, o da bakalım falan dedi ama bize müsaade etti, bu görevi verdi. Çok teşekkür ediyorum herkese” dedi.

 

“iktidar mazbatası olacağına inanıyorum”

Adliye sarayı önünde  partililere hitap eden Milletvekili Tüzün;  “80 gündür birlikte olduk, inandık. El ele, kol kola, omuz omuza çalışma gerçekleştirdik. Sonuç itibariyle amacımız mazbatayı almaktı, Milletvekili olmaktı. Cumhuriyet Halk Partisi olarak iktidar olmak umuduyla yola çıktık ve ilk basamağı bugün gerçekleştiriyoruz.” dedi ve sözlerine şöyle devam etti:

 

“Mazbatamızı teslim aldık ve bu mazbatamız bütün Bilecik’e ve Cumhuriyet Halk Partisine hayırlı, uğurlu olsun. İçeride bir konuşma yaptım. Dedim ki bugüne kadar Belediye Meclis Üyesi mazbatası, Belediye Başkanlığı mazbatası, Milletvekilliği mazbatası aldım ama en fiyakalısın, en yakışıklısını bugün aldım. Bu mazbatanın iktidar mazbatası olacağına inanıyorum, Cumhuriyet Halk Partisi inşallah önümüzdeki en kısa sürede parlamentoda iktidar partisi olarak Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Başbakan olmasıyla birlikte hizmet edeceğimize inanıyorum. Bugüne kadar ki tüm emeklerinizden, katkılarınızdan dolayı eşim, ailem ve örgütüm adına hepinize çok teşekkür ediyorum, hepiniz hakkınızı helal edin. Sağ olun, var olun, iyi ki varsınız.”

Tüzün ve partililer yürüyerek tekrar CHP Merkez İlçe Başkanlığı binasına geldiler, partililerin burada Yaşar Tüzün bol bol hatıra fotoğrafı çektirdikleri görüldü.   

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam