TÜZÜN’DEN YENİPAZAR ZİYARETİ
admin • 4 Mart 2011 13:20:05 
TÜZÜN’DEN YENİPAZAR ZİYARETİ

    Tüzün, Yenipazar Belediye Salonunda, sivil toplum kuruluşları, mahalle ve köy muhtarların katıldığı toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin yeni bir tarım düzenine ihtiyacı olduğunu, tarımın girdilerini oluşturan akaryakıt, gübre, ilaç ve tohum fiyatlarının 8 yıllık AK Parti iktidarında 4 kat arttığını iddia etti.
    Cumhuriyet tarihinde ilk defa hayvan ithal edildiğini ve Yenipazar'ın hayvan üretimindeki potansiyelinin bittiğini savunan Tüzün, şu görüşleri ifade etti:
     ''Türkiye Cumhuriyeti Devleti sadaka devleti değil, sosyal devlet olmalıdır. Türkiye'de 13 milyon 500 bin kişi yoksul, bu rakam kayıt dışı ile birlikte 15 milyon. CHP iktidarında 15 milyon kişiyi oluşturan 4 milyon aileye 600 lira ile 1200 lira yoksulluk maaşı verilecek. Emekliler için intibak yasası çıkaracağız ve bu yasayla maaşlar eşitlenecek. Muhtar maaşları asgari ücret düzeyinde olacak ve sosyal güvenlik primleri devlet tarafından ödenecek. Köy ve mahalle muhtarlarımız kendi görev yerleri ilgili alınacak kararlarda il genel ve belediye meclisine katılıp söz ve oy hakkı olacak. 12 Haziran seçimleri Türkiye'nin AK Parti iktidarından kurtulma günüdür.''
     Tüzün, esnaf ziyaretinin ardından Yenipazar Kaymakamlığına atanan Kaymakam Ali Türk'ü ziyaret etti.AA

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments