ÜLKÜ OCAĞINDAN ZAFER YÜRÜYÜŞÜ

ÜLKÜ OCAĞINDAN ZAFER YÜRÜYÜŞÜ

Mehteran Takımı eşliğinde Bilecik Ülkü Ocakları önünde başlayan yürüyüş Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’ne kadar devam etti.

Yürüyüşe MHP Bilecik Milletvekili Bahattin Şeker, milletvekili adayı Hüseyin Şensoy, MHP İl Başkanı Ahmet Gürses, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Aydemir, Ülkü Ocakları İl Başkanı Muhammed Fatih Çakır ve Bilecik’in birçok ilçesinden vatandaşlar katıldı.

Oldukça kalabalık olduğu gözlerden kaçmayan Zafer Yürüyüşü ardından program Kongre Merkezinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti. Program boyunca sık sık slogan atan kalabalıkta ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ ‘Devletin Başına Devlet Gelecek’ sloganları dikkat çekiyordu. Kur’an’ı Kerim ziyafeti ile açılışı yapılan gecede Ülkü Ocakları İl Başkanı Fatih Çakır, MHP İl Başkanı Ahmet Gürses ve MHP Bilecik Milletvekili Bahattin Şeker konuşma gerçekleştirdi.

Gecenin ilerleyen saatlerinde Mehteran Takımı’nın gösterileri devam etti. Son olarak sahneye Ali Kınık çıktı. Oldukça kalabalık ve coşkulu olan topluluk geceyi Ali Kınık’ın şarkıları ile sonlandırdı.

Çakır: “Bir ampül odayı aydınlatır, üç hilal ise dünyayı aydınlatır”

 

Ülkü Ocakları İl Başkanı Fatih Çakır konuşmasında salona şöyle seslendi: “18 yaşını doldurmuş ve ilk kez oy verecek kardeşim sana sesleniyorum; ilk oyum MHP’ye diyerek sende haksızlığa, hırsızlığa ve hıyanete karşı bu kutlu yürüyüşe katıl sende bizimle yürü. Genç kardeşim, şiddete, ihanete ve bölücüğe karşı bizimle yürü. Yolsuzluğa, yoksulluğa, yozlaşmaya karşı bizimle yürü. Hak ve adalet için güçlü bir devlet olmak için Türklüğün bekası için refaha ve huzura kavuşan bir ülke için al yıldızlı bayrak için bizimle yürü oyunu MHP’ye ver. Unutma değerli kardeşim bir ampül odayı aydınlatır, üç hilal ise dünyayı aydınlatır Allah’ın izniyle. “

 

Gürses: “7 Haziran ülke genelinde büyük bir şölene dönüşecektir”

 

Fatih Çakır’dan sonra mikrofona davet edilen MHP İl Başkanı Ahmet Gürses ‘de zafere yürüyüş gecesine katılım gösteren herkese teşekkür ederek konuşmasına başladı: “Son yıllarda her ne kadar Türkün Zafer Yürüyüşü sekteye uğratılmaya çalışılsa da biz ülkücüler tüm bu zorlukların üstesinden geleceğiz. Türk milletini 36 etnik parçaya ayırmak isteyenler, 1000 yıllık kardeşliğimizi türlü fitne ve fesatlıklarla zedelemek isteyenler şunu asla unutmasınlar ki Türk Milliyetçilerinin ve Ülkücü hareketin Zafer Yürüyüşü başlamış ve bu yürüyüş 7 Haziran akşamı ülke genelinde büyük bir şölene dönüşmüş olacaktır. Bizlerle birlikte olanlardan Allah razı olsun. Birileri sanmasın ki Türk’ün basireti bağlandı Türklerin cesareti kırıldı, Allah’a şükürler olsun ki basiretimizde yerindedir cesaretimiz de. Ne Mutlu Türküm Diyene” diyerek sözlerini noktalayan Gürses’in konuşması büyük alkış aldı.

 

Şeker: “Üç aylarda Türkiye’ye Üç Hilal yakışır”

 

Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Bahattin Şeker’de Zafer Yürüyüşü gecesinde Türk Gençliğinin Bayramı’nı kutlayarak konuşmasına devam etti: “Bu vesileyle Türk Gençliğinin Bayramı kutlu olsun,  daha nice 19 Mayıs Bayramları yaşatmayı Allah milletimize, bu genç nesillere ve bundan sonra gelecek nesillere de nasip etsin inşallah. Haksızlığa, hırsızlığa, hıyanete karşı bizimle yürü Türkiye. Adım adım, köy köy, ilçe ilçe halkımızla buluşuyoruz. Halkımız yoksulluktan, yolsuzluktan ve yasaklardan artık bıktı. Şiddete, teröre ve bölücülüğe karşı tek yürek olarak bizimle yürüdüğünü görüyoruz. Bakan evlatları para içinde yüzerken vatan evlatlarının sefalet içinde yaşadığını görüyoruz. Sandıkta bunlardan tek tek hesap sorulacak. Biz diyoruz ki bu üç aylarda Türkiye’ye Üç Hilal yakışır.” Dedi.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. yürüyüş – ne hikmetse bu ülkü ocakları her seçime bir ay falan varken piyasaya bi çıkıyolar seçimden sonra göre bilene aşkolsun…

  2. 1453’e cevap – Sayın 1453 Adlı şahıs eğer ki siz kör vatandaşlar sadece seçime yakın nabız yoklamasanız Ülkü Ocakları kadar büyük bir camianın hangi kurumlarda hangi dallarda etkili Olabileceğini görürsünüz. Ülkü Ocakları bir faaliyet yaparken amacı Allah rızasını kazanmaktır. Seçim kaygısı olan bir kuruluş değildir.O sebepten dolayıdır ki kimsesizlere el uzatan sessizlere ses olan bir kuruluştur.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam