ULUSLARARASI ÖĞRENCİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ile Göç İdaresi Başkanlığı’nın ortaklaşa düzenlediği “Uluslararası Öğrenci Bilgilendirme Toplantısı” İİBF Konferans Salonunda yapıldı. 9 Aralık Perşembe günü gerçekleşen etkinlikte açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Şükrü Beydemir; “52 ülkeden 1.250’den fazla misafir öğrenciye eğitim vermenin mutluluğunu yaşadığımızı belirtmek istiyorum. Yabancı uyruklu misafir öğrencilerimiz üniversitemizde; yalnızca üniversite eğitimlerini tamamlayarak ülkelerine dönmek üzere bulunmuyorlar. Burada öğrendikleri bilgileriyle, edindikleri tecrübeleriyle ve biriktirdikleri güzel anılarıyla ülkelerine döndükleri zaman ülkemizin birer fahri elçisi olmaktadırlar. Bu bakımdan geçtiğimiz eğitim dönemine nazaran %100 oranından daha fazla bir artış sağladığımız için mutluyuz. Önümüzdeki süreçte bu artışın devam edeceğini; gerek öğrenci kabul ettiğimiz ülke sayısında gerekse misafir öğrenci sayımızda çok daha yüksek oranlara ulaşacağımızı öngörüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Beydemir, ülkemizin coğrafi konumu, tarihsel geçmişi ve modern dünyadaki statüsü dikkate alındığında uluslararası alanda yapılan ve yapılacak olan çalışmaların öneminin daha net anlaşılacağını dile getirdi.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nde eğitimlerine devam eden yabancı uyruklu misafir öğrencilere bir sunum yapan Göç İdaresi İl Müdürü Hüseyin San, Göç İdaresi Başkanlığınca yabancılara yönelik yapılan çalışmalar ve uygulanan politikalar hakkında detaylı bilgiler paylaştı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam