UMRE YOLCULARI UĞURLANDI
admin • 21 Şubat 2011 19:44:35 
UMRE YOLCULARI UĞURLANDI

    Bilecik ve genelinden umre ziyaretlerine yoğun ilgi olurken, sekiz otobüs ile  mukaddes topraklara gitmek için yola çıkanlar için Cumhuriyet meydanında uğurlama programı düzenlendi.
    Uğurlamaya katılan Belediye Başkanı Selim Yağcı bir konuşma yaptı, Yağcı ”Sizleri kutsal topraklara yolcu etmenin heyecanını ve hazzını yaşıyorum. Sağlık, sıhhat içersinde gidip, gelerek yeniden karşılaşmanın ve tekrar sarılmanın mutluluğunu inşallah hep birlikte yaşarız. Bizden Mukaddes topraklara selam götürün. Gerek ilimiz, ülkemiz ve tüm insanlık için hayır dualar etmenizi istiyorum. Allah   yolculuğunuzu ve ibadetlerinizi  kabul etsin” diye konuştu.
    Daha sonra uğurlama duasını İl Müftüsü Tayyar Taş yaptıktan sonra kafile Yenişehir hava limanına doğru gözyaşları ve dualarla uğurlandı.  Otobüslerde yolculuğa çıkan umre yolcularının heyecanlı oldukları görüldü. Kutsal topraklarda 26 gün süresince ziyaretlerde ve ibadetlerde bulunacak olan  umre yolcuları 16 Mart’ta yurda dönecek.
    “Kutsal toprakları görecek olmak anlatılmaz bir duygu” diye söyleyen umre yolcuları Allah isteyen herkese bu duyguyu yaşatmasını temenni etti. Bilecik ve genelinden  umre  zxiyareti için 800 kişinin gittiği bildirildi.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments