ÜNİVERSİTE 1600 MİSAFİR ÖĞRENCİYE ULAŞTI 
Ali Osman Çelikal • 21 Eylül 2022 11:03:48 
ÜNİVERSİTE 1600 MİSAFİR ÖĞRENCİYE ULAŞTI 

Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir, Libya Eğitim Ateşesi Ezeddin Arbi’yi ziyaret etti.

Beydemir, ziyarette Arbi’yle üniversite, eğitim olanakları ve yapılan bilimsel çalışmalar hakkında detaylı bilgiler paylaştı.

Üniversitede öğrenim gören yabancı uyruklu öğrenci sayısı günbegün artarak 2022-2023 Eğitim Öğretim dönemi için 1600 misafir öğrenci sayısına ulaştı.

Konu hakkında konuşan Rektör Beydemir de bu hususun altını çizerek, “Üniversitemizde öğrenim gören misafir öğrenci sayımızda her yıl bir önceki yıla nazaran belirgin bir yükseliş kaydediyoruz. Yaptığımız çeşitli iş birlikleri ve protokollerle hem öğrenci sayımızı hem de eğitim olanaklarımızı yükseltmeye devam ediyoruz. Üniversitemizi uluslararası bir üniversite statüsüne kavuşturmak öncelikli hedefimizdir. Halihazırda Avrupa’dan Asya’ya, Uzak Doğu’dan Balkanlar’a kadar geniş bir coğrafyada 52 ülkeden misafir öğrencimiz bulunuyor. Bu yıl üniversitemize 1600’ün üzerinde misafir öğrenci kabul ettik. Hem ülke hem de misafir öğrenci sayımızı daha da yukarılara taşımak için gerekli tüm çalışmaları büyük bir titizlikle yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments