ÜNİVERSİTEYİ ZOMBİLER BASTI
admin • 2 Aralık 2015 16:31:01 
ÜNİVERSİTEYİ ZOMBİLER BASTI

Michael Jackson-Thriller (gerilim) şarkısını eşliğinde 21 kişilik bir dans ekibinin zombi kılığında yırtık elbise ve sıra dışı makyaj ile yaptığı gösteriye ilgi ve merak yüksek olurken izleyiciler tarafından büyük beğeniyle karşılandığı görüldü.

Gösteri hakkında bilgi aldığımız kulüp yöneticisi Emrullah Zurel yaptığı açıklamada şu ifadeleri kaydetti:

“Flash mob için Michael Jackson-Thriller (gerilim) şarkısını seçtik. Konsepti de buna uyarlama düşüncemiz vardı. Bunun içinde dansçılara yırtık elbise ve sıra dışı makyaj yapılıp zombi havası oluşturuldu. Bunu birde insanlara tiyatro oyunu havasında sunmak istedik. Bunun içinde giriş kısmında başrol ve bir bayan normal bir şekilde salsa yapıyor. Bir süre sonra dört bir taraftan zombiler insanların arasından çıkarken başrol dansçı kızı kurtarmak için kendini feda ediyor ve zombiler tarafından ısırılıp orada zombiye dönüşüyor.

Türkiye'de böyle nadir gösteriler yapılırken böyle görsel bir şovu Bilecik’te yaparken elbette bir amacımız vardı. Özellikle flash mob yapmamızın amacı, yaşamın durgun olduğu şu şehirde bir nebze de olsa insanları monotondan kurtarmak, sürprizlere açık hale getirmek, daha eğlenceli bir yer haline getirmekti. Ama asıl amacımız sanata küs olan şu şehirde sadece bir tiyatro festivali ile yaşamayı değil, sahnede bir şeyler oynamayı, çalmayı, söylemeyi değil de sanatı sokakta okulda her yerde sergilemek, insanları uykusundan uyandırmak, bir ses yaratmak, biz de varız, buradayız ve yaşıyoruz demek istedik ve yaptık. Sanata daha fazla destek ve ilgi olmalı. Türkiye'de ilk defa bu tarzda yapılan bu gösteri bayağı beğenildi ve ilgi topladı. Şu andaki tepkiler çok ama çok olumlu yönde. Bu gösteriyi yine başka yer ve şehirlerde sergilemeyi düşünüyoruz. Böyle şeyler olmalı deyip devamı gelmesi için de elimizden gelen her çabayı sarf edeceğiz.”

MEHMET SELİM SAÇTI

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments