UNUTULMAZ YEŞİLÇAM ŞARKILARI BİLECİK’TE YANKILANDI

UNUTULMAZ YEŞİLÇAM ŞARKILARI BİLECİK’TE YANKILANDI

Bilecik Belediyesi kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen ve Bilecik Belediyesi Türk Müziği Topluluğu'nun organize ettiği ''Türk Sineması'nın 100. Yılı Yeşilçam Şarkıları'' adlı etkinlik, Bilecik'lilerle buluştu.

 

Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinlikte; Mustafa Cabbar, Yalçın Yıldız, Volkan Kaya Uğur Yerliyurt, Ahmet Akkaya, İsa Özdil, Cihan Ereke, Ertuğrul Demirağ, Çetin Kırcı, Gökhan Sezerel ve Erdal Özdil gibi değerli saz sanatçıları sahne aldı.

Öğretim Görevlisi Dr. Tuncay Dağlı yönetmenliğinde gerçekleştirilen ve  Türk Sinemasının önemli  isimlerinin anıldığı gecede katılımcılar, keyifli anlar yaşadı.

Usta Sunucu Mete Ayaz'ın sunuculuğunu yaptığı etkinlik, seyirciler tarafından yoğun ilgi ile karşılandı.

 

BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI:

''SANAT VE SANATÇIYA DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ''

Sanat ve Sanatçıya destek veren Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, etkinlikte yaptığı konuşmada Bilecik Belediyesi tarafından fiziki anlamda birbirinden güzel faaliyetin gerçekleştiği gibi sosyal ve kültürel anlamda da birçok etkinliğin gerçekleştirildiğini belirtti.

Bilecik Belediyesi'nin artık kültür ve sanat anlamında birden çok etkinlik yapabilecek mekan ve güce sahip olduğunu hatırlatan Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nin bu anlamda büyük işlevler gördüğünü belirterek, şunları söyledi:

''Değerli hemşerilerim. İlk önce böyle güzel bir etkinliğe katılarak, bizleri yalnız bıkarmadığınız için teşekkür ediyorum. Bilecik'imizde artık fiziki hizmetlerin yanı sıra sosyal ve kültürel anlamda da büyük çalışmalar yapıyoruz. Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezimiz bu anlamda büyük işlevler görüyor. Burada her dönem 400 kursiyer, müziğin birçok dalında uzman öğreticiler nezaretinde eğitimler görüyor. Dolayısıyla burası aynı zamanda büyük bir eğitim yuvası. Aslında bu tür yapılara anlam kazandıran siz değerli hemşerilerimizsiniz. Çünkü buralarda faaliyet olduğu müddetçe anlamlı sonuçlar çıkar. Ben, bizleri böyle güzel bir toplulukla Türk Sanat Müziğinden güzel eserlerle buluşturan topluluk üyelerimize ve yönetmenimiz ile sunucumuza çok teşekkür ediyorum. Ayrıca böyle büyük bir organizasyonda emek veren belediye çalışanlarımıza da teşekkür ediyorum.'' dedi.

Belediye Başkanı Selim Yağcı, konuşmasının ardından Öğretim Görevlisi Dr. Tuncay Dağlı'ya üzerinde Osmanlı Arması bulunan bir tablo taktim ederken, Usta Sunucu Mete Ayaz'a da Bilecik seramiğinden yapılmış bir kahve fincanı takımı hediye etti.

 

BİLECİK BELEDİYESİ TÜRK SANAT MÜZİĞİ TOPLULUĞU

Bilecik Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu üyelerinin birbirinden güzel eserleri seslendirmesiyle son bulan konserde;

Gurbet Alış, Bırakma Ellerimi eserini; Ferhat Bozaran, Duydum ki Unutmuşsun eserini; Füsun Kırcı, Elbet Birgün Buluşacağız eserini; Abidin Kutlu, Sarmaşık Gülleri eserini; Oya Dağdelen, Ne Çıkar Bahtımızda Ayrılık Varsa eserini; Ali Aydın, Arım Balım Peteğim eserini; Gurbet Alış, Artık Sevmeyeceğim eserini; Sevgi Vural, Bir Sevda Geldi Başıma eserini; Sevil Erdoğ ve Mohammed Sani, Aşkın Kanununu Yazsam Yeniden eserini; Nermin Erçolak, Aşkınla Yana Yana eserini; İbrahim Aydın, Şarkılar Seni Söyler eserini; Hüseyin Arslan, Bir Demet Yasemen eserini; Hatice Ereke ve Gagamel Shoko, Bekledim De Gelmedin eserini; Emel Yıldız, Gizli Aşk eserini; Zafer Önen, İnleyen Nağmeler eserini; Sevdiye Aydın, Aşka Gönül Vermem eserini; Yasemin Kapukaya, Sevil Neşelen Sevme Yanarsın eserini; Tuncay Dağlı, Gel Desem Döner Mi Sanki eserini; Tuncay Dağlı ve Elvina Turnaieva, Ay Beyaz Deniz Mavi adlı eseri seslendirdi.

Bilecik Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu'nda aşağıdaki isimler yer alıyor:

Abidin Kutlu, Ali Aydın, Buğra Kanmaz, Derya Şenal, Elvina Turnaieva, Emel Yıldız, EmineUzun, Ferhat Borazan, İsmail Vural, Oya Dağdelen, Mohammed Sanı, Nermin Erçolak, Recep Elçi, Sevdiye Aydın, Sevil Erdoğ, Sevgi Vural, Füsun Kırcı, Gagamel Shoko, Gurbet Alış, Hatice Ereke, Hüseyin Arslan, Hüsnü Abacı, İbrahim Aydın, Sezel Hoşer, Şafiye Aydoğdu, Uğur Setenay Güral, Ulvi Çubukçuoğlu Yasemin Kapukaya Zafer Önen ve Ziya Akkaya yer aldı.

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam