Vali Akpınar Bilecik’in 2012 Yılını Değerlendirdi

Vali Akpınar Bilecik’in 2012 Yılını Değerlendirdi

 

Vali Akpınar, Bilecik’in 2012 yılının birçok alanda iyi geçtiğini dile getirdi. Bilecik’in Türkiye’nin gelişen illerinden bir tanesi olduğuna değinen Vali Akpınar hem sanayide hem tarımda hem turizmde hem de eğitim hayatında gelişmeler olduğunu kaydetti. İleriye dönük yapılması planlanan projelerden de söz eden Vali Akpınar şöyle konuştu:

Nasip olursa önümüzdeki yıl hızlı tren hattındaki çalışmalar bitirilmiş olacak. Ankara-İstanbul arasında hızlı tren seferleri başlayacak. Bilecik bu açıdanda da hem İstanbul’a hem Ankara’ya yakın bir şehir konumuna gelmiş olacak. Zaten yakın iyice yakın olacağız.

Hem Bilecik’te hem Bozüyük’te hem de diğer ilçelerimizde sanayide yeni fabrikalar devreye girecek. Bilecik ilçeleri ile beraber sanayi yönünden gelişmeye hızlı bir şekilde devam ediyor.

İlkokul, ortaokul, lise seviyesindeki okullarımızda genellikle yaşadığımız çok ciddi problemlerimiz yok. Yeni bazı yerlerde okul ihtiyaçlarımız var, onları planlıyoruz, Milli Eğitim Bakanlığı’na teklif ediyoruz.

Tarım alanında özellikle Sakarya Vadisi’nde, il merkezine bağlı köylerde Osmaneli ağırlıklı olmak üzere hem meyve hem de sebze üretimi konusunda yeni gelişmeler var.

İlimiz birçok yönden gelişmeye devam ediyor. Bilecik, huzurlu, sakin, güvenli bir il.”

Bilecik halkının yeni yılını da kutlayan Vali Akpınar, “Yeni yılın tüm halkımıza sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum.” dedi. ZEYNEP KILBAHRİ

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam