Vali Akpınar Vatandaşları Kan Vermeye Çağırdı

Vali Akpınar Vatandaşları Kan Vermeye Çağırdı

 

Gerçekleşen kampanyaya ilk bağışı Bilecik Valisi Halil İbrahim Akpınar yaptı. Saat 10.30’da başlayan etkinliğe Vali Akpınar’la beraber Bilecik Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Mustafa Yılmaz, Yardımcısı Dr. Nihal Akpınar, İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Ali Fidan, Yardımcısı Dr. Muhammed Karaman, İl Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Ömer Balcı, Bilecik Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Hakan Yıldız, Bilecik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Hasan Yalçın, Bilecik Tabip Odası Başkanı Dr. Ethem Dağlı, İl Emniyet Müdür Vekili Mehmet Topçu, Kızılay Eskişehir Bölge Müdürü Dr. Erkan Ergen ve Kızılay Bilecik Şube Başkanı Selami Çınar katıldı. Kan bağışına sağlık çalışanlarının yanı sıra vatandaşta ilgi gösterdi.

 

“Sadece başkalarının değil bizim de kana ihtiyacımız olabilir”

 

Kan bağışının önemine değinen Vali Akpınar, “Ben kan vermeye geldim. Kan bağışı oldukça önemli. Hem normal ameliyatlarda, kazalarda, yaralanmalarda acil kan ihtiyacını karşılamak için elimizde sürekli kan stoğu olması lazım. Bu görevi Türkiye’de Kızılay yapıyor bu. Sağlık Bakanlığımızın ve diğer özel hastanelerin tüm kan ihtiyacını Kızılay karşılıyor. Bende yıllardan beri kan veriyorum. Kan vermekte herhangi bir zarar olmuyor. Sağlıklı, herhangi bir rahatsızlığı olmayan insan 3 ayda bir kan bağışında bulunabilir. Bende halkımızı kan bağışında bulunmaya davet ediyorum. Unutmamak lazım sadece başkalarının değil bizim de ihtiyacımız olabilir kana.”

Kızılay Eskişehir Bölge Müdürü Dr. Ergen, Vali Akpınar’a Kızılay çalışmaları hakkında bilgi verdi. Dr. Ergen, Bilecik ve ilçelerinde 2012 yılında 3 bin 500’e yakın kan toplandığını aktardı. Bilecik’te Kızılay’dan kan alan hastanelerin Bilecik Devlet Hastanesi, Bozüyük Devlet Hastanesi ve Söğüt Devlet Hastanesi olduğunu belirtti.

Kızılay Bilecik Şube Başkanı Selami Çınar da günün önemine değinerek, “Sağlık çalışanları, doktorlar kana ihtiyaç duyan kişiler için kan veriyor. Bu çok önemli bir şey.” dedi.

Tıp Bayramı etkinlikler kapsamında 15 Mart 2013 Cuma günü 10.00-16.00 saatleri arasında Bozüyük Devlet Hastanesi’nde de kan bağışı kampanyası gerçekleşecek. ZEYNEP KILBAHRİ

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam