VALİ NAYİR; “GAYEMİZ CEZA VERMEK DEĞİL”
admin • 20 Ocak 2016 10:55:34 
VALİ NAYİR; “GAYEMİZ CEZA VERMEK DEĞİL”

 

Nayir, İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi Toplantı Salonu'nda yapılan toplantıda, kurumlar arası işbirliğini gerektiren konuları paylaşmanın yanında genele ait olan talepleri değerlendirmek üzere bu tür toplantıların yapıldığını söyledi.

Kar yağışının yoğun olduğu dönemlerde kamu, kurum ve kuruluşların işbirliği içinde gerekli yardım ve kolaylığı göstermesi gerektiğinin altını çizen Nayir, şunları kaydetti:

"Kış hazırlıklarını gözden geçirmemiz gerekiyor. Kar yağışının yoğun olacağı düşünülerek gerekli önlemler alınmalı ve yolların kapanması durumunda vatandaşların mağdur olmamaları açısından yolların açılması çalışmalarına süratle başlanılmalıdır. Kamu kurum ve kuruluşlarımız idari para cezalarını da hazırlayan, onaylayan veya onaya teklif eden kuruluşlarımız. Bizim gayemiz ceza vermek değil, gayemiz o cezaya ait olan hususlarla ile ilgili uyulması gereken kuralları yerleştirmek. Kurumlarca idari para cezalarının uygulanmasından önce ilgililere eğitim veya bilgilendirme yapmalı, ilgililer yazı ile uyarılmalıdır. Tütün ve tütün mamullerinin kullanılması ile ilgili yasaklara riayet edelim. Türk bayraklarının kirli, soluk ve yırtık bir şekilde kullanılmamasına özen gösterelim."

Nayir, kamu hizmetini etkin, hızlı, verimli, şeffaf ve hesabını verebilir bir şekilde bütün icraatlarından sorumlu olduğunu bilerek, yürütülen kamu hizmetlerinin takip edilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Toplantıya, vali yardımcıları, kaymakamlar ve daire müdürleri katıldı. AA

 

 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments