VALİ YARDIMCISINA ÇİRKİN SALDIRI
admin • 8 Temmuz 2011 09:47:14 
VALİ YARDIMCISINA ÇİRKİN SALDIRI

 

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, İstasyon Mahallesi'nde yaşayan İ.Ç. (25), Vali Vekili Metin Çınar'ın makamına giderek bir iş yerini devralmak için kredi talep etti. Epilepsi hastası olduğu iddia edilen İ.Ç, sinirlenerek Çınar'a yumruklu saldırıda bulundu. 
Çınar, gözünden yaralandı. Saldırgan İ.Ç, gözaltına alındı. 
Vali Vekili Çınar, makamında 112 acil servis ekipleri tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından Bilecik Devlet Hastanesine gitti ve Göz Polikliniğinde muayene oldu. 
Vali Vekili Çınar, AA muhabirine olayı şöyle anlattı: 
''Özürlü olduğunu belirten bir genç makamıma geldi. Kredi istiyormuş. 'Tabi, müracaat alt kattaki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına versinler' dedim. Bu defa o, 'Ama ben yeni iş yeri açacak durumda değilim, bir iş yerini devralmak istiyorum' dedi. Ben de 'Mevzuatta devir var mı bilmiyorum, vakıf yetkililerine sor' dedim. Bu arada özürlü kartı var gencin. Ben de onu hep özürlü olarak görüyorum ama bir yerinde özür falan da göremeyince dikkatimi de o dağıtıyor biraz. Hani 'özürlü' deyince kolunda, gözünde, bir yerinde bir şey var mı diye de düşünüyorum bu arada. 'Aşağıya sor' sözümün üzerine, genç, ''O bilmiyor, bu bilmiyor, kim biliyor bunu lan'' deyince, ben de ayağa kalkarak kapıyı gösterdim ve 'çık dışarı' dedim. O sırada bir tane vurdu bana. Biraz boğuşur gibi olduk, bu arada da yumrukları vurmaya devam ediyor tabi. Ben tutmaya çalışırken çıkan seslere dışarıdaki görevliler geldi. Saldırgan genci aldılar, götürdüler. Olay bu kadar. 
Valilik makamında olan bir olay. Zaten ben şikayetçi olsam da olmasam da kamu davası açılacak. Hastanede yapılan kontrollerde bende herhangi bir şey çıkmadı. Biraz ödem gibi şeyler var. Onun dışında, çok şükür önemli birşey yok.'' AA
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments