VELİLER ÇOCUKLARINI OKULA GÖNDERMEK İSTEMİYOR
admin • 29 Mart 2011 19:43:56 
VELİLER ÇOCUKLARINI OKULA GÖNDERMEK İSTEMİYOR

    Veliler, çocuklarının 3 yıl önce 75. Yıl İlköğretim Okulunda okuduğunu daha sonra Zehra Ulusay İlköğretim Okuluna  alındığını ve şimdide Akpınar Şehit Vahit Elmas İlköğretimi  Okuluna alınmasına razı olmadıklarını söylediler.
    Sürekli okul değiştirerek çocuklarının eğitimine olumsuz etki yarattığını belirten veliler bu konuda yetkililerden çocuklarının Akpınar Şehit Vahit Elmas İlköğretimi Okuluna gönderilmemesi konusunda çözüm bulmalarını istediler. Son olarak veliler, okulda çocuklarının başına bir şey geldiği zaman Zehra Ulusay İlköğretim Okulunda yanlarına gitme durumu oluyor  fakat Akpınar’daki okula kısa sürede nasıl ulaşacağız şeklinde konuştular.
    Kaymakam Kaya; “Bu sorun çözülebilinecek bir sorundur.”
    Konu hakkında açıklama yapan Bozüyük Kaymakamı Oktay Kaya; “Yaklaşık bir ay kadar önce taşımalı öğretim komisyonu İlçe Milli Eğitim Müdürü başkanlığında ilgili okul müdürlerin katılımıyla toplanıp o civarda bulunan köylerden gelen öğrencilerin Akpınar Şehit Vahit Elmas İlköğretimi  Okuluna alınması kararı alınmış. Fakat veliler tarafından çocuklarının başka bir okula gönderilmemesi istemelerinden dolayı  bu konuyu çözüm bulunması için  komisyon önümüzdeki günlerde  toplanıp  tekrar değerlendirecekler.” dedi.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments