YAĞCI’DAN 10 KASIM MESAJI
admin • 10 Kasım 2010 12:22:06 
YAĞCI’DAN 10 KASIM MESAJI

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Normal Tablo”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:”Times New Roman”;
mso-ansi-language:#0400;
mso-fareast-language:#0400;
mso-bidi-language:#0400;}

         Milletimizin Anadolu topraklarından silinmek istendiği bir dönemde, başlattığı kurtuluş mücadelesini zaferle sonuçlandıran ve millet iradesine dayanan, çağdaş  Türkiye Cumhuriyetini kuran Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk'e minnettarız.

            Aziz Türk Milletine  uygarlık düzeyine yükselme yolunu açan, millet olma şuuruna ulaşmasını sağlayan, büyük devlet adamı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, daima ileri düşünceye dayalı, gelişmeye ve yükselmeye ışık tutan görüşlerini içtenlikle benimseyerek uygulamak, milletimiz için vazgeçilmez ve değişmez bir ilkedir.

            Ülkemiz,Cumhuriyetimizin ilk yılllarından bu güne eğitimde, sağlıkta, sanayide, ekonomide ve diğer alanlarda fazlasıyla gelişmiş durumdadır. Bunun yanı sıra ülkemiz; temel insan hak ve özgürlüklerinin geliştirip yerleştirilmesi, hukukun üstünlüğünün sağlanması ve demokrasinin tüm kurum ve kurallarının geçerli kılınması yolunda da önemli mesafeler almıştır.
            En zor anında Türk ulusunun kaderi Ulu Önder Atatürk gibi cesur ve atılgan bir liderle kesişmeseydi, bağımsız bir ulus olarak bugünlere ulaşmamız mümkün olamazdı. Bu sebeple Yüce Atatürk, Türk ulusu için her zaman bir ulusal güç ve her şeyden önemlisi, bugün var oluşumuzun temel dayanağıdır. O'nun varlığı aynı zamanda, Türkiye Cumhuriyeti'nin sonsuza kadar sürecek varlığının da bir teminatıdır.

            Bizler; Yüce Atatürk'ün eserlerinin daima bekçisi olacağız. Onun yaktığı ışığın kaynağını elden ele, nesilden nesile taşıyacağız.

            Bizler; Ulu Önder'in kurduğu ve yine bizlere emanet ettiği ilkeleri, devrimleri ve  Cumhuriyetimizi çağdaş medeniyetler zümresine ulaştırmak için kararlıyız.

            Daima büyük bir sevgi ve saygı ile yüreğimizde yaşattığımız, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk' ü, onun kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden tüm gazilerimizi rahmetle, minnetle ve saygı ile anıyoruz.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments