YAĞCI’DAN “ÇANAKKALE ZAFERİ” MESAJI
admin • 17 Mart 2011 20:21:00 
YAĞCI’DAN “ÇANAKKALE ZAFERİ” MESAJI

    Başkan Selim Yağcı düşüncelerini şöyle aktardı; Çanakkale zaferi, yiğidin harman olup gönülden çarpıştığı ve  sabahtan Allah’ı arzu edip akşamına kavuştuğu bir zaferdir.  Bu öylesine bir savaştır ki, kızıştıkça kızgınlığı dindiren, düşmanlığı kardeşliğe döndüren bir savaştır. Ayrıca, neresinden bakarsak bakalım, Çanakkale zaferi bizim için bir dönüm noktasıdır. Bu nedenle de oradan gelen mesajları bağlamından koparmadan  gençlerimizin yüreklerine, gönüllerine, en önemlisi de bilinçlerine özenle ekmeliyiz.
    Bakınız; Tarihe altın harflerle yazılan savaşlar vardır, komutanlar, yiğitler vardır. Büyük komutanların kazandığı büyük savaşlar vardır. İşte; Çanakkale zaferi, Mustafa Kemal Atatürk  ve  şehit düşen askerlerimiz de tarihe altın harflerle yazılmışlardır.  Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün "Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale Muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur." ifadesinde de belirtildiği gibi Türk Milleti, tarihi boyunca sahip olduğu bu yüksek ruhu önce Çanakkale'de, sonra da Milli Mücadele döneminde ortaya koymuş ve bu toprakları sonsuza kadar bize vatan yapmıştır. Çanakkale Zaferi, vatan topraklarını ve bağımsızlığımızı korumak için şahlanan bir milletin, bağımsızlık ve egemenlik aşkının heyecan ve ibret verici destanıdır. Bu destanı yazan binlerce şehidimiz, "Çanakkale Geçilmez" gerçeğini ve kendisine vurulmak istenen esaret zincirini parçalayıp atacağını tüm dünyaya göstermiştir.
    Bu düşüncelerle, Büyük Atatürk'ün mukaddes vatanımızın birliği ve bütünlüğünü perçinlediği ve dünyaya kabul ettirdiği bu çok anlamlı Zaferin yıldönümünde, büyük Türk milletinin varlığı ve  bağımsızlığı için başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere  canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizide şükranla bir kez daha anıyor, Çanakkale Zaferinin 96. yıldönümünü kutluyorum.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments