YANLIŞ HESAP CİHANGAZİ’DEN DÖNDÜ
admin • 21 Haziran 2011 09:21:00 
YANLIŞ HESAP CİHANGAZİ’DEN DÖNDÜ

 

Alınan bilgiye göre, Cihangazi’li Ali Ak, yürüme engeli nedeniyle Bozüyük Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına giderek tekerlekli sandalye konusunda kendisine yardım edilmesini istedi. Yetkililer, Ak’ın resmi müracaatını alarak konuyu İlçe Kaymakam Oktay Kaya’nın başkanlığını yaptığı mütevelli heyet toplantısında görüştüler. Yapılan araştırma sonunda Ak’ın maddi durumunun iyi olmadığı görülerek kendisine akülü tekerlekli sandalye yardımı yapılmasına karar verildi. 
İlerleyen günlerde, tekerlekli sandalyenin vakfa ulaşmasının ardından Vakıf Müdürü Hayri Özcan, Mütevelli Heyet Üyeleri Sabri Katrancı ve Tarım İlçe Müdürü Cemil Özocak tarafından Ali Ak’ın Cihangazi’deki evine gidilerek sandalye teslim edildi. 
Aradan 20 gün sonra bu kez de Bozüyük Belediyesi tarafından aynı vatandaşa 1 akülü sandalye daha verildi. Belediye basın bürosu tarafından gazetelere servis edilen haberin çıkmasıyla aynı vatandaşa 2. kez yardım yapıldığı anlaşıldı ve Bozüyük Belediyesi tarafından verilen sandalye geri alındı. 
Yaşanan bu trajikomik durumun öncesinde Ali Ak’ın, sosyal yardımlaşma vakfının yanı sıra Belediye Başkanı Ahmet Berberoğlu’nu gördüğü her fırsatta sandalye istediği ve bu yüzden yardımın yapıldığı iddia edildi. 
Öte yandan, Kaymakam Kaya’nın başkanlığını yaptığı Sosyal Yardımlaşa ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti üyeleri arasında Belediye Başkanı Ahmet Berberoğlu’nun da bulunduğu öğrenilirken, yardımın yapılmasına karar verildiği toplantıya katılıp katılmadığı merak konusu?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments