Yaşar TÜZÜN’ün bayram mesajı
admin • 13 Kasım 2010 10:54:05 
Yaşar TÜZÜN’ün bayram mesajı

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Normal Tablo”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:”Times New Roman”;
mso-ansi-language:#0400;
mso-fareast-language:#0400;
mso-bidi-language:#0400;}

 “Ulusumuzun sahip olduğu güzellikleri paylaştıran, acıları ve sevinçleri her kalpte aynı düzeyde birleştiren, dini bayramlarımızdan, kurban bayramınızı en içten duygularla kutlarım.

 Bu bayram gününde tüm yurttaşlarımıza en iyi dileklerimi sunuyor, hep birlikte geçireceğimiz bayramın, en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde, ülkemize, Bilecik halkımıza, sağlık, mutluluk, Barış ve huzur getirmesini diliyorum.

 Bayramlar, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun şekillenerek kuvvetlendiği, Toplumsal yaşamın gereği insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, kardeşçe kucaklaştığımız özel günlerimizdendir.

Ancak; son günlerde yaşanan olayların gölgesinde, yeni örneklerini üzüntüyle izlediğimiz kimi olaylar, öz değerlerinin çoğunu yitiren, şiddet kültürüyle beslenen bir topluma dönüşebileceğimiz kaygısı uyandırmaktadır.

Yaşanan bu olaylar hoşgörü, sevgi, saygı, barış, kardeşlik gibi değerlerle yoğrulmuş Türk Ulusu’nun yüzyıllar boyu yaşatılan gelenekleriyle, aile ve toplum yapısıyla örtüşmemektedir

En çok ihtiyaç duyduğumuz birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz Kurban Bayramınızı kutlar selam ve saygılarımı sunarım.”

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments