YERALTI SUYU KULLANANLAR “DİKKAT”

YERALTI SUYU KULLANANLAR “DİKKAT”

 

Yeraltısularının kontrollü kullanılması ve sürdürülebilir şekilde yönetilmesi amacıyla 167 Sayılı Yeraltısuları Hakkında Kanun hükümleri gereğince, açılmış ve açılacak olan tüm sondaj kuyularına su sayacı takılması zorunluluğu getirildi.

SON TARİH 25 ŞUBAT 2013

Yeraltısuyu kullanan kuyu sahiplerinin mağdur olmaması için belirlenen süre içinde su sayaçlarını taktırmalarını isteyen DSİ 3. Bölge Müdürü Erol Şenöz, “DSİ 3. Bölge Müdürlüğü sınırlarında bulunan Eskişehir, Kütahya, Bilecik ve Sakarya illerinde daha önce açılmış ve ölçüm sistemi takılmadan Yeraltısuyu Kullanma Belgesi almış olan kuyu sahiplerinin, 25 Şubat 2013 tarihine kadar kuyularına su sayacı taktırmaları gerekmektedir. Bu tarihe kadar su sayacı taktırmayanların belgeleri iptal edilecek olup, kuyuları Bölge Müdürlüğümüz kapatmak zorunda kalacaktır. Kapatma masrafları da sondaj kuyusu sahibinden tahsil edilecektir.” dedi.

Şenöz, Kuyu sahiplerinin sondaj kuyularına ait Yeraltısuyu Kullanma Belgeleriyle birlikte, en kısa sürede Eskişehir DSİ 3. Bölge Müdürlüğü’ne müracaat ederek, taahhütname vermeleri ve su sayaçlarını taktırmalarını istedi.

YENİ YILDA SAYACI OLMAYANA BELGE YOK

Şenöz, 01.01.2013 tarihinden itibaren yeraltısuyu temini maksadıyla açılacak olan sondaj kuyularına su sayacı takılmadan, “Yeraltısuyu Kullanma Belgesi” verilemeyeceğine de dikkat çekti.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam