YILDIRIM’DAN BASIN AÇIKLAMASI
admin • 24 Mart 2011 17:17:01 
YILDIRIM’DAN BASIN AÇIKLAMASI

Değerli Bilecikli Hemşehrilerim!

2002 yılından beri iktidarda olan AK Parti, genel anlamda Türkiye’nin, özelde de Bilecik ilimizin birçok sorununu çözmüştür, çözmeye de devam etmektedir. 12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak seçimler de milletvekilli olmak için malumunuz olduğu üzere aday adayı oldum. Eğer Cenab-ı Allah bu görevi bize nasip ederse sizlere hizmet etmekten büyük onur duyacağımı belirtmek isterim.

Nasıl bir milletvekili olacağım ya da temsil anlayışımın nasıl olacağı hakkında tarafıma sıkça sorulan sorulara basın aracılığıyla aşağıdaki cevapları vermeyi gerekli gördüm. Bugüne kadar ilimize yaptıklarımızın yapacaklarımıza referans olacağını düşünmekteyim. Ziya Paşa bunu şu dizelerle ifade etmiştir: “Âyinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz. Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde…”

* Öncelikle Bilecik milletvekili olacağım.

* İlimizin sorunlarını sizlerle birlikte tespit edip beraber çözen kişi olacağım.

* Hesap alan değil, hesap veren kişi olacağım.

* Kurumlarımıza yol gösteren kişi olacağım.

* Bilecikliyi seven ve sevilen kişi olacağım.

* Hanım kardeşlerimizin fedakârlığını bilen kişi olacağım.

* Özel sektörü teşvik eden ve destekleyen kişi olacağım.

* Fakir fukarayı, garip gurabayı kollayan kişi olacağım.

* Üniversitenin, öğrencinin ve öğretmenin sorunlarını çözen ve onları desteleyen kişi olacağım.

* Esnaf, sanatkâr ve işçi dostu olan kişi olacağım.

* Bilecik’i turizm ve kültür kenti yapan kişi olacağım.

* Şeyh Edebali Hazretlerini ülkemize ve dünyaya tanıtan kişi olacağım.

* Kısacası Şeyh Edebali Hazretlerinin “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın.” sözünü ilke edinen ve bu sözleri davranışlarına ve uygulamalarına yansıtan bir milletvekili olacağım.

Hepinizi muhabbetle selamlıyorum.

guest
3 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
mükremin yıldız
11 yıl önce

bu iş senin hakkın – gerçekten bu seçim birincilik üzeyir beyin hakkı çünkü yıllarını verdi ve bilecikte 2-0 olacaksa İNŞAALLAH Üzeyir beyin birincisıra millet vekilligiyle olacaktır.çünkü halkın dertleriyle hemhal olmayı bilen akabinde ankarada milletin dertlerini gündeme getirip takip edecek en iyi bir kişilik.elbette diger akparti adaylarıda degerli ama benim analizim bu.

i şen
11 yıl önce

ak parti – mükremin kardeş üzeyir bey in hakkı nerden oluyor merak ediyorum internete bilbordlara gaztelere reklam verilmekle böyle bir hak doğmaz hatırlarsın üzeyir beye buerdan türlü daleveralarla 1. cıkmıştı temayül yoklamasında ama ankara izin vermedi uygun görmedi onun adaylığı matbaasına ihale kapmak icin uğraşıyor oda biliyor onu tayyipin vekil yapmayacağını ama acaba halkın dertleri ile hemhaloluyor yazmışsın secimden secime bileciğe gelen nerden bilir halkın dertiniüzeyir aday olursa bırak ikisini 1 tanesi bile sakata girer adamın hayatı palavra

mükremin yıldız
11 yıl önce

söz gümüşse sukut altındır – i.şen efendi ben senin Ak partili olduguna inanmıyorum.birincisi ben üzeyir bey yandaşı deyilim ikincisi üzeyir beyin matbaasına ihale fasfatasıysa onun o açıdan derdi yok işi garanti.o nun hizmet için aday oldugunu sen hariç sevmeyenleride söylüyor.ve 2-0 olacaksa Üzeyir beyin birinci sıra aday lıgıyla olacak Allah-ın izniyle