YİNE İLGİ GÖRMEDİ
admin • 1 Şubat 2011 16:20:25 
YİNE İLGİ GÖRMEDİ

Hafta içi Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ömer Türken gazetemize yapmış olduğu açıklamada, Kent Konseyine olan ilgisizlikten yakınmış, Bilecik halkını demokratik haklarını kullanmaya ve toplantılara katılarak rol üstlenmeye davet etmişti.

 

TÜRKEN'İN AÇIKLAMASINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Gazeteler vasıtasıyla duyuru yapılmasına ve toplantı öncesi muhatapların tek tek aranmasına rağmen konsey toplantısı yine ilgi görmedi.

Derneklerin, sivil toplum kuruluşlarının, odaların ve kamu kurumlarının tabii üye olduğu Kent Konseyi’nin toplamda 88 üyesi bulunuyor. Toplantıların yapılabilmesi için mevcut sayının yarısından bir fazlası oranında katılım sağlanması gerekiyor. Bu da 45 üyeye denk geliyor. Buna rağmen dünkü toplantıya sadece 21 üye iştirak etti ve bu da toplantının 15 gün sonraya ertelenmesine neden oldu.

Herkese açık olan bu toplantılarda, kişiler istek ve şikayetlerini dile getirebiliyor, geliştirdikleri projeleri sunabiliyorlar. Konsey de bu talepleri ilgili mercilere ileterek gerekli çalışmaların başlatılmasını sağlıyor. Fakat Bilecik halkı bu demokratik haklarını kullanma konusunda çok bilinçli ve istekli görünmüyor.

Konsey Başkanı Süleyman Özdemir konuyla ilgili kısa bir açıklama yaparak şu cümleleri aktardı:

“Biz demokrasiyi halka yaymak istiyoruz. Herkes gelecek buraya derdini anlatacak. Dernekler birkaç gün önceden tek tek telefonla aranıyor ama maalesef kimse gelmiyor. Biz yılmayacağız koşturacağız bu işi başaracağız. Bilecik sahipsiz kalmasın. Halk yönetime katılsın. Hesap sorsun. Projelerini sunsun”

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments