YÖK ONAY VERDİ

YÖK ONAY VERDİ

TIP ÖĞRENCİLERİ EĞİTİMLERİNE BİLECİK’TE DEVAM EDECEK

Şeyh Edebali Üniversitesi bünyesinde 2020 yılında kurulan ve Sakarya Üniversitesi’nde eğitimlerine devam etmekte olan Tıp Fakültesi öğrencileri 2022-2023 Eğitim-Öğretim döneminden itibaren eğitimlerine Bilecik’te devam edecekler.

Kurulmasına 2020 yılında karar verilen ve 2021 yılı itibarıyla öğrenci alımına başlayan Şeyh Edebali Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri daha önceleri Sakarya Üniversitesi’nde eğitimlerine devam ediyorlardı. Aradan geçen süre zarfında yapılan özverili çalışmalar sonuçlarını vermeye başladı. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) BŞEÜ Tıp Fakültesi’nin eğitim öğretime başlaması için yeterliğini onaylayarak öğrencilerin eğitimlerine Bilecik’te devam etmelerine karar verdi.

REKTÖR BEYDEMİR:  “EĞİTİM VE SAĞLIK ŞEHRİ’ OLMASI HAYALİMİZE GÜNBEGÜN YAKLAŞMAKTAYIZ”

Konuya İlişkin bir değerlendirme yapan Rektör Prof. Dr. Şükrü Beydemir, alınan bu kararın hayırlı olması temennisinde bulundu. Beydemir, “Fakülte kurulumun ardından 2 yıl gibi kısa bir sürede altyapı ve akademik açıdan yeterliğin sağlanması hem üniversitemiz hem de ilimiz için bir gurur vesilesidir. Üniversitemiz, bu kadar kısa sürede öğrenci kabulüne başlama başarısını göstermişti. İnanıyorum ki bundan sonra da yapacağımız çalışmalar ilimize, bölgemize ve ülkemize önemli katkılar sağlayacaktır. Diş Hekimliği Fakültemiz için de yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Bilecik ilinin ‘Eğitim ve Sağlık Şehri’ olması hayalimize günbegün yaklaşmaktayız. Yaptığımız çalışmalarda bizlere desteklerini esirgemeyen tüm paydaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam