YURDUMUZA HER ŞARTTA SAHİP ÇIKMAMIZ GEREKİR
admin • 10 Kasım 2010 12:15:59 
YURDUMUZA HER ŞARTTA SAHİP ÇIKMAMIZ GEREKİR

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Normal Tablo”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:”Times New Roman”;
mso-ansi-language:#0400;
mso-fareast-language:#0400;
mso-bidi-language:#0400;}

Berberoğlu, Atatürk'ün ölümünün 72. yıl dönümü nedeniyle yapılan yazılı açıklamada, Atatürk'ün, kendisini Türk milletine adayan, bağımsızlık yolunda karşısına çıkan tüm güçlüklere direnen, yaşamına sığdırdığı büyük başarılarla, başka milletlere örnek olan ve milletin her alanda yücelmesi için yılmadan çaba gösteren büyük bir lider olduğunu ifade etti.
     Atatürk'ün ileri görüşlülüğü, barışçı kimliği, dünya gerçeklerini iyi bilmesi ve insani değerlere verdiği önemin, O'nu dünyanın saygın liderlerinden biri yaptığını belirten Berberoğlu, şunları kaydetti:
     ''Büyük bir komutan olarak milletimizle birlikte İstiklal mücadelesini zafere ulaştıran Atatürk, büyük bir devlet adamı ve lider olarak da ülke ve dünya şartları istikametinde doğru ve gerçekçi bir vizyon ortaya koymuş, modernleşme ve dönüşüm hamlelerini cesaretle gerçekleştirmiştir. Böylelikle, evrensel değerleri benimsemiş, millet egemenliğine dayanan, itibarlı ve güçlü bir devlet, üreten ve geleceğe güvenle bakan bir toplum oluşturulması amaçlanmıştır. Atatürk'ü ölüm yıl dönümünde anarken, hep birlikte onun fikir ve eserleri üzerinde yeniden düşünmeli, güncelliğini ve değerini hiçbir zaman kaybetmeyen temel felsefesini anlamaya çalışmalıyız. Atatürk gücünü Türk milletinden almıştır. Mustafa Kemal Atatürk'ün yaktığı çağdaş uygarlık meşalesi altında yolumuza devam etmeli, O'na ve aziz hatırasına saygının gereği olarak, Cumhuriyetimizi hedef alarak birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere karşı tek yürek olmalıyız.''

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments