’’YÜZÜMÜZÜN AKI İLE YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ’’
admin • 17 Eylül 2013 17:21:10 
’’YÜZÜMÜZÜN AKI İLE YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ’’

''Bu zamana kadar halkımıza ne vaat ettiysek gerçekleştirdik'' ifadelerini kullanan Belediye Başkanı Selim Yağcı, şunları kaydetti:

''Bilecikliler için yeni projelerimizi de gerçekleştirmeye de devam ediyoruz. 2009 yılında seçimler öncesinde halkımıza şehrimizin plakası ile özdeş olarak 11 proje dedik. Bu projeler içerisinde Kültür Kongre Merkezleri, Mahalle Konakları, Alış – Veriş Merkezleri, Spor Kompleksleri, Alt geçitleri, Katı Atık dönüşüm tesisleri, arıtma projesi, otogar projesi, Hamsu Vadisi, Gölpark projesi ve Karasu Projesi vardı. Son yıla geldiğimiz şu günlerde projelerimizin birçoğunu bitirme noktasına geldik. Vatandaşlarımızın karşısına tekrar çıkma süreci içerisinde vaadettiğimiz projeler ile birlikte ek olarak yapmış olduğumuz birçok projeyi de yüzümüzün akıyla hizmete sunuyoruz. Taahhütlerimizi yerine getirmiş olmanın ve getirebilecek olmanın huzuru ve gururu içerisinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu da bizlere büyük bir mutluluk veriyor.

PELİTÖZÜ GÖLPARK PROJESİ

Başkan Selim Yağcı, PelitözüGölpark Projesini İl Özel İdaresi ile iş birliği içerisinde gerçekleştirdiklerini belirterek, şöyle devam etti:

''Projemizi gerçekleştirdiğimiz alanın mülkü İl Özel İdaresine ait. Biz projemizi hazırladık ve İl Özel İdaresinden yetkililer ve İl Genel Meclis Üyelerimiz projemizi beğendiler ve beraber iş birliği içerisinde çalışıyoruz. PelitözüGölpark'ta verilen bütün hizmetleri ve Bileciklilere kazandırılan eserleri,  İl Özel İdaresi ve Bilecik Belediyesi tarafından ortaklaşa olarak kurmuş olduğumuz birlik ile yönetiyoruz. Halkımızın orada toplanması ve rahatça dinlenmesini temin etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Öte yandan Bilecik’te çok önemli bir noktada Karasu Projesi kapsamında Su Eğlence Dünyasını hizmete sunduk. 200 dönümlük bir alanı kamulaştırma çalışması kapsamında spor kompleksleri alanı olarak kararlaştırdık ve bu kapsamda Kapalı Spor Salonu, Su Eğlence Dünyası, Gençlik Adası projelerini gerçekleştiriyoruz.

''BİLECİK 'E YENİ BİR MAHALLE KURDUK''

Konut sorununu çözdüklerini dile getiren belirten Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Bilecik Belediyesi olarak göreve geldiğimiz zamanlarda Bilecik’te konut sorunu çok büyük bir sıkıntı idi. Vatandaşlar oturacak ev bulamıyor ve kira fiyatları çok yüksek idi. Toplu Konut İdaremizin desteği ile ilimize bu zamana kadar bin 200 civarında konut yapıldı. Yani yeni bir mahalle kuruldu. Bugün bir ilçemiz büyüklüğünde olan Osmangazi Mahallesi'nde 6 bin civarında vatandaşımız yaşıyor.'' (Bilecik Belediyesi)

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments