ZEYBEK’TEN BASIN AÇIKLAMASI
admin • 2 Haziran 2011 12:31:11 
ZEYBEK’TEN BASIN AÇIKLAMASI

 

Zeybek gazetemize vermiş olduğu demeçte, Başkan Yağcı’nın benzer iki olayda iki farklı karar vererek taraflı davrandığını iddia etti.
Zeybek açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
“Belediyenin köyler arası düzenlemiş olduğu futbol turnuvası 02.25.2011 tarihinde başlamıştır. Turnuva gayet güzel ve zevkli müsabakalara sahne olmaktayken, Bilecik Belediyesi’nde çalışan bazı güçler turnuvada kendilerinin koydukları kurallara kendileri uymayarak spor ahlakı dışına çıkmışlardır.
Şartnamedeki 7.ci maddede “sporcular takımlarının bağlı olduğu köy kütüğüne kayıtlı olacaklardır. Köyüne kayıtlı olmayan sporcu olursa maçlarda oynatılamaz. Oynatıldığında oynatan takım 3 sıfır mağlup sayılacaktır” hükmü yer almaktadır.
Gülümbe Köyü – Başköy maçında Başköyü’n yabancı sporcu oynattığı Gülümbe’nin itirazı sonucu ortaya çıktı ve bu itirazın doğru olduğuna karar verilip Başköy’ün Gülümbe Köyü’nü 1-0 yendiği maçı 3-0 Gülümbe Köyü’ne vermişlerdir. Geçen yılın şampiyonu ve bu yılki turnuvanında fovarisi olan Gökpınar Köyü’nü şer güçler masada bitirmişlerdir. Buna da Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı öncülük etmiştir.
16.05.2011 tarihinde Kendirli – Gökpınar Köyü maçında Kendirli Köyü köy kütüğüne kayıtlı olmayan yabancı bir sporcu oynatmıştır ve Gökpınar Köyü maçı 2-1 kaybetmiştir. İtiraz etmemize rağmen, Başköyün 3 puanını Gülümbe Köyü’ne verenler 2010 yılı şanpiyonu Gökpınar Köyü’ne verememişlerdir.
Kamuoyuna ve halkımıza soruyoruz. Bu etik midir? Spor ahlakına uygun mudur?”
guest
6 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Fatih İNCE
11 yıl önce

DOSTU DÜŞMAN YAPTILAR – Dostluk maçı dediler cumalıköyü şampiyon yapmak için hakemleri satın aldılar, ortaya şaibe koydular en sonunda yeniköy maçında patladılar. Biz er meydanında oynayalım dedik demekki futbol artık masada oynanır olmuş. Bir gökpınarlı olarak bu olayda parmağı olan herkezi kınıyorum

Recep YANIK
11 yıl önce

gökpınar – sayın Mehmet abimin dediği gibi herşey masada bitmiştir ve GÖKPINARI elemek için elinden geleni yapmışlardır. Nedir kardeşim maç iptal olsun mu olmasın mı bunu diğer köyler karar veremez ama hepsi utansın diyorum biz kupamızı alnımızın akıyla almışız şikeyle kazansanız nolur kazanmasanız nolur….FATİH abimide destekliyorum

abdullah kurt
11 yıl önce

herşey futbol için – sene 2010 maç gökpınar cumalı cumalı 3-1 önde sayın zeybek sinirlenmiş hakemlere hakeret ediyor sonuçta hakemlerden kırmızı kart görüp tiribüne gönderiliyor.zeybek türbine gönderildikten sonra gökpınar normal sürede maçı 3-3 getiriyor penaltılarda cumalı yı yenip şampiyon oluyor.sonra sayın zeybek sahaya inip hakemleri tebrik ediyor başkana sarılıyor cumalı köylü futbolculara sarılıyor.bumu yani teknik direktörlük 20 dakika önce hakaret ettiğine gidip asrılmakmı?ha bide şu var Sayın zeybek takımın başında değilken takımı maç kazanıyor kimbilir kendirli maçında da dışarı çıksaydı belki takımı kazanırdı suçu birde kendinde arasın 10 kişilik takımı geçen senenin şampiyonu naslı yanemedi.lütfen biraz saygı…….

necmettin türk
11 yıl önce

Fatih beye – Evet fatih bey doğru söylüyor maç sahada kazanılır.Geçen sene kazandıkları şampiyonluk gibi tebrikler.Yalnız şunu sormak istiyorum geçen seneden bun yana ne değişti yine siz sahaya çıktınız aşağı köyle berabere kaldınız taşçıları zar zor yendiniz Kendirli köyü 10 kişi kaldı berabere bile kalamadınız ee siz ermeydanına çıkmadınızmı çıktınız olmadı sonra maçı masaya getirdiniz.niye kaçak oyuncu oynatılmış dedikleri oyuncu maçın son 10 dakikasında maç 2-1 iken oyuna giren biri evet fatih bey maçı ermeydanın da almalıydınız.Ben inanıyorumki Cumalı sizinle finalde karşılaşmayı enfazla isteyen takımdır.çünkü rövanşı almak isteyecektir.sizde aynı durumda olsanız aynısını sizindeisteyeceğinizden eminim.

Uğur YANIK
11 yıl önce

HERKEZ HADDİNİ BİLSİN – futbolun kuralını bilmeyen adam ne yorum yapsın nede sahaya çıksın.dünyanın hiçbiyerinde olmayan kuralı bilecik belediyesi koymuş oldu.madem cumalı çok istiyodu finalde gökpınarla karşılaşmak niye grupları ayarladılar niye fikstürde oynama yapıldı oylamada niye bütün takımlar katılmadı.gökpınar için kupa önemli değil biz zaten geçen sene yaşadık o duyguyu.bizim için kardeşlik önemli.O yüzden rica ediyorum Gökpınarsporu lekelemeyin ve hiç biri hakkında yorum yapmayın.yapmaya da kişiliğiniz el vermez…

yakub cenkci
11 yıl önce

yazıklar olsun – Zaten nedense hiç yenilen bir takım dürüst davranıbta evet yenildik diyemiyorlar ya hakem suçlu yada rakib bence şanpiyon takım yenilgi kabul edendir ve daha kimse kabul etmedi 🙂