BAŞKAN SELİM YAĞCI’DAN ÇILGIN PROJE

BAŞKAN SELİM YAĞCI’DAN ÇILGIN PROJE

Bilecik Belediyesi Kent Ormanı Sosyal Tesislerinde Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik TSO Başkanı Fevzi Uzun ve TSO Yönetim Kurulu ile bir araya geldi.

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik TSO üyeleriyle bir araya geldiği toplantıda, şehrin alt yapı, su, ulaşım, yol gibi temel ihtiyaçlarının büyük oranda karşılandığını, bundan sonraki süreçte kentin turizm pastasından daha fazla yararlanmak için ilginç ve değişik projelere ihtiyacı olduğunu belirtti.

 

“BİLECİK KALESİNİ YENİDEN CANLANDIRMAMIZ LAZIM”

 

Başkan Yağcı Şeyh Edebali Türbesi'ne yapılan ziyaretlerin arttırılarak, turizmi canlandırma noktasında, yapılacak olan ''Osmanlı Tarih Şeridi' projesinin yanı sıra insanları buraya sevk edecek değişik projeler için de senaryolar hazırladıklarını belirterek, şunları kaydetti:

''Osmanlı Tarih Şeridi projesiyle insanlarımızın bu mekanda daha fazla kare ile ayrılmasını sağlayacağız. Yani daha fazla zaman harcayıp turizm açısında daha fazla getiri sağlayacağız. Öte yandan ileriye doğru nasıl ki bazı yerlerde su gösterisinin saati veya ona benzer projeler var. Biz de Bilecik'te buna benzer değişik çalışmaları tasarlamamız lazım. Örnek vermek gerekirse eğer,  kayaların içinden Şeyh Edebali'nin siluetiyle Şeyh Edebali'nin sözlerinin okunması gibi projelerimiz olmalı.  Yani insanlarda merak uyandıracak canlandırma ve enstantanelere yer verebiliriz. Belki de Bilecik kalesinin orada yeniden bir canlandırılmasını yapabiliriz. Aşağıdaki imarethanenin ve o eski Bilecik vadisinin de katma değer oluşturması için projeye katılması gerekir. Dolayısıyla kenti Türkiye ve dünyaya tanıtmak için bu tür turizm çalışmalarını yapmamız lazımdır diye düşünüyoruz.”

Belediye Başkanı Yağcı, bu noktada iş adamlarına çok görev düştüğünü belirterek, şunları söyledi:

“Tabi bunun için şehrimizin yatak kapasitesini arttırmamız gerekir. Bu konudaki girişimcileri teşvik edelim. Birlik ve beraberlik içinde olalım. Ben 10 yıl sonunda bunu anladım. Bireysel anlamda ne kadar nitelikli ve yetenekli olursanız olun. Ancak toplumsal olaylar kolektif bir yapı içinde gerçekleştirilirse başarı elde edilir. İşin tadı ve güzelliği de orada ortaya çıkar. Onun için Bilecik'te bu imkânlarımız çok fazlasıyla var. Ama bu imkânları kullanma becerimiz de var.'' dedi. Fakat bu noktada gerekli teşebbüsümüz, gayretimiz ve özverimiz maalesef istenilen oranda değil. Bunu karşılıklı hoşgörü ve gayretlendirmeyle çözmemiz gerekir. Çünkü birimizin faydası hepimizin faydası, hepimizin faydası aynı zamanda birimizin de faydasıdır. Bunu kolektif olarak yapabilirsek, hepimiz bundan gerçek anlamda pay sahibi oluruz. Tabi ki bundan da Bilecik pay sahibi olmuş olur. Ben bu noktada Bilecik katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.” (Bilecik Belediyesi)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam