BAYRAK GÜRSES’E AĞIR YÜKLENDİ

BAYRAK GÜRSES’E AĞIR YÜKLENDİ

Ak Parti’de aday adaylığı başvuru süresinin dolmasıyla beraber Ak Parti Bilecik İl Başkanlığında aday adayları tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Aday adayları tanıtım toplantısı öncesinde konuşma yapan Bilecik Ak Parti İl Başkanı Kadir Kayrak yaptığı açıklamada MHP il başkanı Ahmet Gürses’e yüklendi. Bayrak’ın, Gürses’i hitaben ”Oktay Vural diliyle konuşuyor.” dediği açıklamasında şunları dile getirdi:

“Dün MHP İl Başkanının yapmış olduğu bir açıklamayla ilgili kısa açıklama ihtiyacı hissettim. Dün arkadaşımız bir kısım idealarda bulundu. Bununla ilgili olarak öncelikle samimi bir Türk milliyetçisi değerlerini savunduğu milletinin kararına, iradesine saygı duymak durumundadır. Mensubu olduğum partimiz 2002 yılından beri yaklaşık 10 tane seçim geçirdi. Bütün bu seçimlerde milletimiz takdirini partimizden yana kullandı. Az önce de söylediğim gibi samimi bir Türk milliyetçisi bu iradeye öncelikle saygı duymak durumundadır. Bu açıklamada yine bir kısım idealarda bulunmuş kardeşimiz. Bu idealar 30 Mart 2014 Mahalli seçimlerinde kendileri tarafından dile getirildi. Milletimiz gerekli cevabı verdi. 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimiyle beraber bu idealar dile getirildi. Bu seçimde de milletimiz gerekli cevabı verdi. Yine 7 Haziran 2015 seçimlerinde de bu idealar dile getirildi. Ve milletimiz yine gerekli cevabı kendilerine verdi. Şimdi orada bizim şehitlikle ilgili hassasiyetimiz sorgulanıyor. Malumunuz olduğu üzere bizim genel başkanımız 7 Haziran akşamı genel merkezin balkonunda bir konuşma yaptı. Kendi genel başkanları da bir konuşma yaptı. Bunların hepsi milletimizin gözü önünde cereyan ediyor. Kimin sorumluluk taşıdığı burada milletimizin takdirinde. Şehitlere bu kadar kıymet vermesinin bir sebebi de bizim genel başkanımızın iki defa ayaklarına gitmesine, hükümet kurmak istemesine rağmen. Kabul etmemelerinin bunun bir göstergesi olduğunu zannediyorum.

Bir de ben bu güne kadar 7 aydan beri bu görevi sürdürüyorum. Böyle ortamı gerici açıklamalardan sürekli uzak durmaya gayret ediyorum yine de edeceğim. Bu üslubu kardeşime yakıştıramadığımı Oktay Vural dilini kendisine yakıştıramadığımı da belirtmek istiyorum.”

MEHMET SELİM SAÇTI

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. kınadım – çok kibarsınız gardaş. adam kendisine mi demiş? kardeşimize mi demiş? bu arada matematik bilmeyen napsın yorum yazamasın mı. hiç demoktarik değil sizi şiddetle kınıyorum. 9+1 doğru cevap 10

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam