• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
“BELEDİYEDE OSMANLI İZLERİ SİLİNİYOR”

“BELEDİYEDE OSMANLI İZLERİ SİLİNİYOR”

Bilecik Memur-Sen İl Temsilcisi Ahmet Selöz, Osmanlı’nın kurulduğu ve ilk başkentliğini yaptığı Bilecik’te,  31 Marta Yerek Seçimlerinde yönetime gelen CHP’li Belediye Başkanı Semih Şahin tarafından Belediyede bulunan Osmanlı Motiflerinin sökülmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

A Haber’e Bilecik’ten Canlı yayın konuğu olarak katılan Ahmet Selöz, Bilecik Belediyesin Osmanlı Motiflerinin yer aldı sanat eserlerini kaldırması nedeniyle çarpıcı açıklamalar yaptı.

Osmanlı Tuğrasının önünde gerçekleştirilen canlı yayında Ahmet Selöz; “Kuruluştan, kurtuluştan ve dirilişten bahsettiğimiz Bilecik’imizde 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde, belediyemizde bir yönetim değişikliği oldu. Cumhuriyet Halk Partisi halkımızın özgür iradesiyle sandıktan birinci çıktı. 1 Nisan itibariyle tüm halkımızın beklentisi hizmet görmekti. Ancak üzülerek görüyoruz ki, Bilecik Belediyemizin ilk icraatı; Sultan Abdülhamithan’ın Bilecik’imize armağanı, 104 yıllık bir eseri Rüştiye İdadiyesi olarak miras bıraktığı bu belediye binasında var olan Osmanlı Minyatür eserlerini sökerek işe başladı. Bu durum bizleri son derece üzdü.” Diyerek binanın daha önceden atıl ve harabe bir vaziyette olduğunu hatırlatarak 2005 yılında restore edilerek belediye binası olarak kullanılmaya başlandığının altını çizdi.

Gelinen süreçte mevcut belediye yönetiminin ilk icraatı olarak Osmanlıyı hatırlatan nadide Osmanlı Eserlerinin sökülmesinin Bilecik halkını üzdüğünü vurgulayan Selöz; “Mevcut belediye başkanımızın seçim süreci boyunca pek fazla vaadini duymadık. Sadece şehrimizin belirli noktalarında bulunan anıtların ortadan kaldırılacağını ve farklı bir hale dönüştürüleceğini duymuştuk. Bugün 3 boyutlu bir Osmanlı Armasının önündeyiz, belki de ilerleyen süreçte bu Osmanlı Armasının önünde bir daha böyle bir görüntü veremeyeceğiz. Bunun gibi gerek tarih gerek Şeyh Edebali ve Ertuğrul Gazi hazretleri adına eserler yapıldı eve isimler verildi. Zaman zaman isim değişikliği de yapılacağı kulağımıza geliyor. İnşallah doğru değildir.” Diyerek süreci üzülerek takip ettiklerini söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

 1. Chp ye oyumu değişiklik yenilenme için vermiştim. Ama özellikle Bilecik ten Osmanlı nın izlerini silmek… yazıklar olsun. Birde bunu yapan Bilecik li olduğunu idda ediyor.

 2. galyana gelme bilecik!!!.haber yapan kanala dikkatlice bakın.halkı kışkırtmaya çalışıyorlar.

 3. 1. O sökülenler sanat eseri değil alçı kalıbına dökülerek yapılmış yani isteyen herkes evine yaptırabilir buda sanat eseri olmuyor.
  2. O binaya çivi çakmak için anıtlar kurulundan izin almak gerekiyor onuda yapmamışlar
  Sırf konu osmanlı diye ve yönetim chp diye hemen saldırmayın

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

 • YORUM
reklam